marzec 2019

Seminarium #2 dla firm rodzinnych w Gdyni

gdynia 2We współpracy z Miastem Gdynia 1 marca spotykamy się z przedsiębiorcami rodzinnymi na Seminarium #2 na temat: Skuteczna sukcesja – sztuka czy nauka?
.

Gdzie i kiedy?

Zaczynamy o 9:00 w Gdynia InfoBox przy ul. Świętojańskiej 30 poranną kawą biznesu rodzinnego z Animatorem Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Gdyni oraz ekspertami Projektu ze Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i Związku Miast Polskich. Będzie to okazja do zapoznania się i rozmowy z osobami prowadzącymi Projekt.

W programie #2 Seminarium:
- Czy biznesy rodzinne przetrwają? – podsumowanie #1 Seminarium
- Kim są nasi następcy? – badania nt. sukcesorów
- W poszukiwaniu najlepszej drogi sukcesji
- Perspektywa Seniorów i Sukcesorów – obawy i wyzwania
- Jak się przygotowuje firmę do sukcesji? Wyznania przedsiębiorcy (case study)
- Pokolenie ludzi biznesu po tsunami sukcesyjnym – jakie będzie?

Uwaga! Rejestrując się do projektu zyskujesz więcej niż udział w seminariach. Szczegółowych informacji na ten temat udziela Pani Magdalena Urban.

e-mail: lck-gdynia@firmyrodzinne.eu
tel.: 887 448 873

Agenda Seminarium


Prowadzący: Magdalena Urban (Lokalny animator, UM Gdyni), Tomasz Budziak (IFR), Janusz Szewczuk (ZMP), Tomasz Kayser (ZMP)
Data:01 marca 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Gdynia
Miejsce:Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30)
Wydarzenie realizowane z projektu

luty 2019

Seminarium #1 dla firm rodzinnych w Grodzisku Mazowieckim

 
Zapraszamy Państwa na inauguracyjne spotkanie do Grodziska Mazowieckiego do Willi Niespodzianka, sala Parter, ul. Kościuszki 1220 lutego (środa), na godzinę 11:45. 
Konsultacje w sprawie Projektu już od godziny 11.45 w Willi Niespodzianka, 1 piętro.
(RSVP).

Seminarium otworzy wystąpienie patrona Naszej Inicjatywy w Grodzisku Mazowieckim, Pana Burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego.

Przewidujemy dwie części spotkania:
Pierwsza to seminarium szkoleniowe na tematy:

  • założenia projektu systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej
  • trwałość biznesów
  • co buduje i podnosi wartość firm rodzinnych
  • sukcesja w firmie rodzinnej

Druga to panel dyskusyjny:

  • biznes a miasto
  • obszary współdziałania 
  • co dalej w projekcie Inicjatywy dla FR
  • konsultacje z ekspertami 
  • rozmowa - co Projekt może zrobić dla Biznesu Rodzinnego w ogóle i przez pryzmat miasta ?
Seminarium będzie wsparte materiałami drukowanymi, przydatnymi w prowadzeniu firmy rodzinnej.
Konsultacje mogą być Państwa udziałem 11.45 - 14.00 
Przewidujemy kawę, herbatę i napoje, a w przerwie lunch. 

Agenda spotkania

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR), Łukasz Dąbrówka (ZMP)
Data:20 lutego 2019 r.
Godzina:11:45
Miasto:Grodzisk Mazowiecki
Miejsce:Willa Niespodzianka, ul. Kościuszki 12
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #1 dla firm rodzinnych w Chorzowie

chorzow8 lutego br. (piątek) organizujemy pierwsze, inauguracyjne Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych pt.: „Praktyczne podejście do budowy i trwałości lokalnego biznesu rodzinnego – sukcesja, zarządzanie, polityka miasta”.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 w sali restauracyjnej Kompleksu Sztygarka, przy ulicy Piotra Skargi 34 w Chorzowie.

Partnerem Projektu z ramienia Miasta jest Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o., dlatego też w przypadku pytań prosimy o kontakt z Panem Piotrem Małeckim  Prezesem Zarządu Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o. o. (tel.: 884 833 011 lub 512 240 166), który jest jednocześnie Lokalnym Animatorem tego Projektu, a zgłoszenia proszę wysyłać do dnia 5 lutego 2019, na adres: lck-chorzow@firmyrodzinne.pl


Agenda Seminarium
Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR), Janusz Szewczuk (ZMP), Tomasz Kayser (ZMP)
Data:08 lutego 2019 r.
Godzina:09:30
Miasto:Chorzów
Miejsce:Sala Restauracyjna Kompleksu Sztygarka, przy ulicy Piotra Skargi 34
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #1 dla firm rodzinnych w Częstochowie

czestochowaJuż 7 lutego br. (czwartek) wspólnie z Miastem Częstochowa organizujemy pierwsze, inauguracyjne Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych pt.: „Praktyczne podejście do budowy i trwałości lokalnego biznesu rodzinnego – sukcesja, zarządzanie, polityka miasta”.


Wydarzenie odbędzie się w Sali Szkoleniowej nr 3 Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego przy ul. Wały Dwernickiego 117/121 (42-202) o godz. 10:30. Część szkoleniowa, na którą serdecznie zapraszamy, kończy się lunchem o godz.: 13:00. Na pierwszą część zapraszamy w szczególności Firmy Rodzinne.


Tych z Państwa, którzy są zainteresowani szerszym udziałem w projekcie, w tym: tworzeniem struktur Rady Rozwoju Firm Rodzinnych na terenie naszego miasta serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej części spotkania – panelu dyskusyjnym, która rozpoczyna się o godz.: 13:00. W załączeniu agenda wydarzenia wraz z notkami biograficznymi prelegentów. Na drugą część zapraszamy także Instytucje Otoczenia Biznesu (definicja poniżej).


Mam nadzieję, że w gronie zaproszonych gości będziemy mogli wspólnie wymienić cenne uwagi i pomysły dotyczące możliwości wsparcia częstochowskich firm rodzinnych, budowania ich trwałości i konkurencyjności.


Aby móc wziąć udział w seminarium i tym samym przystąpić do projektu (dotyczy przedsiębiorców rodzinnych) prosimy o wcześniejszą rejestrację, którą z ramienia Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. prowadzić będzie Lokalny Animator LCK: Pani Kamila Grochowina, tel. 34 360 56 88 wew. 29, e-mail: lck-czestochowa@firmyrodzinne.eu. Prosimy o zgłoszenie i potwierdzenie udziału w seminarium do 5.02.2019 r. do godz. 12.00 drogą telefoniczną lub e-mailową.

Agenda Seminarium


Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR) Janusz Szewczuk (ZMP) Tomasz Kayser (ZMP)
Data:07 lutego 2019 r.
Godzina:08:00
Miasto:Częstochowa
Miejsce:Sala Szkoleniowa nr 3 Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego przy ul. Wały Dwernickiego 117/121
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #1 dla firm rodzinnych w Kutnie

kutno6 lutego br. (środa) organizujemy pierwsze, inauguracyjne Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych pt.: „Praktyczne podejście do budowy i trwałości lokalnego biznesu rodzinnego – sukcesja, zarządzanie, polityka miasta”.


Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej CUKROVNI (I piętro) ul Barlickiego 20 o godz. 10:00. Część szkoleniowa, na którą serdecznie zapraszamy, kończy się lunchem o godz. 12:00. Pierwsza część szkoleniowa skierowana jest do przedsiębiorców rodzinnych.

Tych z Państwa, którzy są zainteresowani szerszym udziałem w projekcie, w tym tworzeniem struktur Rady Rozwoju Firm Rodzinnych na terenie naszego miasta, zapraszamy do udziału również w drugiej części spotkania – panelu dyskusyjnym, która rozpoczyna się o godz. 13:00. Poniżej agenda wydarzenia wraz z notkami biograficznymi prelegentów. Część panelowo-dyskusyjna skierowana jest również do Instytucji Otoczenia Biznesu.

Aby móc wziąć udział w seminarium i tym samym przystąpić do projektu wymagana jest wcześniejsza rejestracja, którą z ramienia Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. prowadzić będą Lokalni Animatorzy LCK w osobach: Pani Ewa Chłopska-Wasielewska, tel. 881 778 839, oraz Pani Izabela Krajewska-Ciska, tel. 881 778 815, e-mail: lck-kutno@firmyrodzinne.eu.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Agenda Seminarium


Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR) Janusz Szewczuk (ZMP) Zbigniew Pluta (ZMP)
Data:06 lutego 2019 r.
Godzina:10:00
Miasto:Kutno
Miejsce:CUKROVNIA (I piętro) ul Barlickiego 20
Wydarzenie realizowane z projektu

styczeń 2019

Seminarium #1 dla firm rodzinnych w Gdyni

gdyniaGDYNIA DLA FIRM RODZINNYCH

We współpracy z Miastem Gdynia już 31 stycznia spotykamy się z przedsiębiorcami rodzinnymi na Seminarium #1 na temat: Praktyczne podejście do budowy i trwałości lokalnego biznesu rodzinnego: sukcesja, zarządzanie, polityka miasta.

Dla kogo, gdzie i kiedy?

Spotkanie adresowane jest do zakwalifikowanych do Projektu przedsiębiorców prowadzących swój biznes rodzinny w Gdyni. Zaczynamy o 9:00 w Gdynia InfoBox przy ul. Świętojańskiej 30 poranną kawą biznesu rodzinnego z Animatorem Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Gdyni oraz ekspertami Projektu ze Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i Związku Miast Polskich. Będzie to okazja do zapoznania się i rozmowy z osobami prowadzącymi Projekt.

O godzinie 10:00 Pani Wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała otworzy cykl prezentacji oraz zaprosi do udziału w dyskusji.

Po lunchu do przedsiębiorców dołączą o godz. 13.00 przedstawiciele otoczenia biznesu: z instytucji współodpowiedzialnych za tworzenie odpowiedniego klimatu dla przedsiębiorczości rodzinnej. Celem tej części będzie panel dyskusyjny kreślący kierunki niezbędnych działań dla stworzenia najlepszych warunków rozwoju dla firm rodzinnych w Gdyni.

Do udziału w seminarium wymagana jest rejestracja do Projektu, którą zajmuje się Animator Lokalny Centrum Kompetencji Przedsiębiorczości Rodzinnej w Gdyni – Pani Magdalena Urban.

e-mail: lck-gdynia@firmyrodzinne.eu
tel.: 887 448 873


Agenda Seminarium

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR), Janusz Szewczuk (ZMP), Tomasz Kayser (ZMP)
Data:31 stycznia 2019 r.
Godzina:09:45
Miasto:Gdynia
Miejsce:Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30)
Wydarzenie realizowane z projektu