październik 2020

#36 Webinarium - Jak zbudować przewagę konkurencyjną poprzez wykorzystanie narzędzi e-learningowych?

web 36

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

zapraszamy na webinarium IFR organizowane z firmą Smart Education (twórca marki Dolineo), które odbędzie się w czwartek 29 października 2020 roku o godz. 11:00-12:30. Podczas webinarium będziemy rozmawiać o tym jak narzędzia e-learningowe są wykorzystywane przez firmy z branży logistycznej, produkcyjnej, farmaceutycznej, handlowej do budowania przewagi konkurencyjnej. Wykorzystując doświadczenie Dolineo przedstawimy jak e-learning może wspierać następujące obszary:

  • Zarządzanie produktami i kanałami sprzedaży – efektywne wprowadzanie nowych produktów
  • Zarządzanie produkcją:
    • diagnozowanie krytycznych luk wiedzy pracowników na temat procedur, procesów i standardów przedsiębiorstwa
    • efektywne i szybkie podnoszenie wiedzy w konkretnie zdefiniowanych obszarach
  • Compliance – zapewnienie bezpieczeństwa prawnego firmy, w tym zgodności w zakresie przepisów branżowych

Webinarium poprowadzi Mariusz Andreasik – Członek Zarządu Smart Education. Moderować spotkanie będzie Ewa Szczecińska-Budziak – ekspert ds. e-learningu w projekcie LCK, realizowanym przez IFR.

Prowadzący: Mariusz Andreasik, Ewa Szczecińska-Budziak
Data:29 października 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

wrzesień 2020

#35 Webinarium - 3 etapy skalowania sprzedaży B2B przy pomocy marketingu

webin 35

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

Przedsiębiorco, zapraszamy na webinarium, podczas którego omówimy 3 etapy skalowania sprzedaży B2B z wykorzystaniem marketingu oraz działań digitalowych. Sprzedaż B2B zaczyna się o wiele wcześniej niż dochodzi do kontaktu klienta ze sprzedawcą. Dlatego nasi partnerzy z Grow Consulting opracowali nowoczesną metodę skalowania sprzedaży opartą o 3 etapy tego procesu:

  1. Zanim dojdzie do kontaktu handlowego
  2. Po kontakcie handlowym, a przed sprzedażą (klasyczny proces sprzedażowy)
  3. Po sprzedaży, kiedy warto zadbać o zadowolenie klienta i procesowo podejść do zbierania referencji oraz case studies.

Kolejne, już 35. webinarium #LCK odbędzie się w czwartek 10 września w godz. 11:00-12:30, poprowadzi je Łukasz Kosuniak – CEO w firmie Grow Poland, ekspert marketingu B2B, wykładowca akademicki, szkoleniowiec, konsultant. Moderować je będzie Krzysztof Ogorzałek – członek zarządu IFR. 

Prowadzący: Łukasz Kosuniak, Krzysztof Ogorzałek
Data:10 września 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

lipiec 2020

#34 Webinarium - Jak banki oceniają zdolność kredytową przy udzielaniu finansowania firmom – praktyczne wskazówki

webin34

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Termin: 30 lipca 2020 roku (czwartek), godz. 13:00-14:30
  • Temat: Jak banki oceniają zdolność kredytową przy udzielaniu finansowania firmom – praktyczne wskazówki

Wiele firm, aby się szybciej rozwijać, korzysta z finansowania bankowego. Kredyt pozwala na zwiększenie zarówno kapitału obrotowego firmy i tym samym większą sprzedaż, ale też realizacje inwestycji niezbędnych do rozwoju. Na co zwracają uwagę banki rozpatrujące wnioski o kredyt na działalność gospodarczą? Jak powinna wyglądać sytuacja finansowa “bankowalnej” firmy? Co poza danymi finansowymi jest badane przez bank? Czy banki nie są zbyt restrykcyjne w podejściu do oceny ryzyka związanego z finansowaniem?
Na te, jak też wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć na naszym 34. webinarium, które poprowadzi Jan Czeremcha – założyciel i właściciel Birdcherry, ekspert w dziedzinie finansów i bankowości z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym, z czego 18 lat w zarządach polskich i międzynarodowych banków. Moderatorem będzie Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR.

Podczas webinarium przedstawimy jak “od kuchni” wygląda proces analizy zdolności kredytowej przeprowadzanej przez bank. Podamy najważniejsze informacje, o których powinieneś pamiętać występując o kredyt. Zaprezentujemy wskaźniki finansowe wraz z ich poziomami, które mają zasadnicze znaczenie przy podejmowaniu przez bank decyzji o przyznaniu finansowania. Ponadto:

  • Praktyczne wskazówki co możesz zmienić, aby poprawić kluczowe parametry finansowe firmy
  • Nauczysz się, jak samodzielnie dokonać oceny swojej firmy i czy Twoja firma spełnia najważniejsze parametry do udzielenia jej kredytu przez bank
  • Dowiesz się jak prowadzić “bankowalną firmę ” oraz czy warto być taką firmą

Prowadzący: Jan Czeremcha, Tomasz Budziak
Data:30 lipca 2020 r.
Godzina:13:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#33 Webinarium - Rezerwa strategiczna w firmie rodzinnej – Jak zbędne zasoby mogą pozwolić budować lepszą przyszłość biznesu?

web 33

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Rezerwa strategiczna w firmie rodzinnej – Jak zbędne zasoby mogą pozwolić budować lepszą przyszłość biznesu?
  • Termin: 16 lipca 2020 roku (czwartek), godz. 11:00-12:30

Niemal każda firma stara się racjonalizować koszty przez niezatrudnianie lub zwalnianie pracowników, ograniczanie zbędnych wydatków, czy zakup tylko tych materiałów, które są potrzebne do bieżącej produkcji. Tymczasem niektóre zbędne zasoby mogą tworzyć tzw. rezerwę strategiczną, która okazuje się niezbędna w walce z kryzysem lub do rozwoju firmy. Gdy firma jest idealnie zoptymalizowana, może odkryć, że brakuje jej zasobów do poradzenia sobie z nieprzewidzianymi wyzwaniami albo brakuje jej “paliwa” do walki o nowy rynek. Brak rezerwy strategicznej sprawia, że niemożliwe staje się wykorzystanie szans, jakie stwarza każdy kryzys. Mimo że powszechnie zachęca się do optymalizacji, wiele firm odnoszących sukcesy przemilcza to, że zawdzięcza je wykorzystaniu rezerw, których nie posiadają ich konkurenci.

W trakcie webinarium zostanie omówione, co składa się na rezerwę strategiczną, jaki jej poziom jest właściwy oraz jak ją wykorzystać do rozwoju firmy. Poprowadzi je dr Jacek Pogorzelski – ekspert w zakresie strategii marketingowej oraz zarządzania marką i doświadczeniem klienta. Moderować je będzie Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR.

dr Jacek Pogorzelski – ekspert w zakresie strategii marketingowej oraz zarządzania marką i doświadczeniem klienta. Właściciel i dyrektor zarządzający firmy doradztwa marketingowego PrimeCode oraz Business Strategy Leaderem w BlueFox. Posiada stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu oraz ukończone zaawansowane kursy z zakresu innowacyjności i modeli biznesowych na Uniwersytecie Stanforda. Jest także certyfikowanym neurobadaczem. Twórca metod i narzędzi planistycznych i analitycznych z zakresu marketingu, innowacyjności, poszukiwania insightów i strategii rynkowej. Pracował z firmami z kilkunastu branż z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji, Ukrainy i USA. Były wykładowca programów MBA oraz Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej oraz The Carlson School of Management Uniwersytetu Minnesoty. Doświadczony trener komunikacji marketingowej, zarządzania marką, analizy marketingowej, marketingu wartości oraz innowacyjności w ramach certyfikowanych programów The Chartered Institute of Marketing z Londynu. Przeprowadził kilka tysięcy godzin szkoleń i warsztatów. Były brand i marketing manager międzynarodowych korporacji w branży FMCG i farmaceutycznej. Autor książek Marka na cztery sposoby (Managing Brands in 4D w języku angielskim), Praktyczny marketing miast i regionówKod skutecznościMity marketingowe(R)ewolucja markiPozycjonowanie produktu oraz wielu artykułów na temat strategii marek oraz innych zagadnień marketingu strategicznego. Więcej informacji na stronie: www.jacekpogorzelski.pl

Prowadzący: dr Jacek Pogorzelski, Tomasz Budziak
Data:17 lipca 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#32 Webinarium - Social selling – jak wykorzystać potencjał LinkedIn w pozyskiwaniu klientów biznesowych?

web%2032.jpg

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Social selling – jak wykorzystać potencjał LinkedIn w pozyskiwaniu klientów biznesowych?
  • Termin: 2 lipca 2020 roku (czwartek), godz. 11:00-12:30

Webinarium kierowane do osób zajmujących się sprzedażą, marketingiem i rozwojem firmy w obszarze B2B. Przedstawimy dobre praktyki zebrane podczas pracy z klientami wprowadzającymi nowoczesne metody wsparcia sprzedaży m.in. Social Selling. Pokażemy sprawdzone taktyki budowania sieci kontaktów oraz konwersji kontaktów na leady sprzedażowe. Omówimy również błędy, jakich warto unikać oraz narzędzia, jakimi warto się posługiwać w działaniach Social Selling. Uczestnicy webinarium będą mogli na żywo zadawać pytania. Transmisja online odbędzie się przez platformę Clickmeeting.

Łukasz Kosuniak jest CEO oraz Head of Consulting w firmie Grow Consulting. Praktyk, wieloletni manager marketingu B2B (Samsung, Microsoft). Zarządzał pierwszym w Polsce samodzielnym wdrożeniem systemu marketing automation klasy korporacyjnej. Przeszkolił kilka tysięcy sprzedawców i marketerów B2B. Obecnie wspiera firmy w opracowaniu i realizacji skutecznej strategii marketingowej z wykorzystaniem narzędzi digital marketingu takich jak Marketing Automation, Social Selling, Sales Enablement. Autor książki „ABC Marketingu B2B” i kilkudziesięciu branżowych publikacji z obszaru Marketingu B2B, Marketing Automation, Sales Enablement. Wykładowca akademicki, szkoleniowiec, konsultant.

 

Prowadzący: Łukasz Kosuniak
Data:02 lipca 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

czerwiec 2020

#31 Webinarium - Rada rodziny i konstytucja rodziny – podstawowe instrumenty budujące jedność rodziny

web 31

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Rada rodziny i konstytucja rodziny – podstawowe instrumenty budujące jedność rodziny
  • Termin: 18 czerwca 2020 roku (czwartek), godz. 11:00-12:30

Zapraszamy na kolejne (już 31) webinarium w ramach projektu tworzenia Lokalnych Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK, które poprowadzą:

  • dr hab. Izabela Koładkiewicz, prof. ALK – Kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie i wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, ekspert w dziedzinie firm rodzinnych oraz ładu korporacyjnego
  • Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR, ekspert od biznesu rodzinnego

Celem webinarium będzie przybliżenie zasad funkcjonowania rozbudowanych struktur na forum rodziny, w tym wskazanie czynników warunkujących skuteczność ich działania. 

W pewnym momencie życia rodziny właścicieli firmy rodzinnej, przychodzi taki moment, że wykorzystywane do tej pory rozwiązania, w budowie jedności rodziny, przestają być już wystarczające (np. spotkania rodziny). Czynnikiem to warunkującym jest nie tylko wzrost liczby członków rodziny właścicieli, ale też jej zróżnicowanie pod względem pokoleń oraz jej gałęzi. Przekłada się to na zróżnicowanie oczekiwań i potrzeb członków rodziny wobec rodzinnego biznesu. Budowa jedności rodziny w odniesieniu do firmy rodzinnej staje się tym samym złożonym wyzwaniem. Dotychczasowa praktyka firm rodzinnych z rozwiniętych gospodarek pokazuje na wypracowanie bardziej złożonych struktur na forum rodziny, które pozwalają skutecznie budować jedność jej członków. Do nich należą: zgromadzenie rodziny, rada rodziny oraz konstytucja rodziny.

Dr hab. Izabela Koładkiewicz, prof. ALK – Kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie i wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego. Ekspert w dziedzinie firm rodzinnych oraz ładu korporacyjnego. Współredaktor i autor pierwszego w Polsce podręcznika „Ład korporacyjny” oraz podręcznika „Zarządzanie firmą rodzinną. Kluczowe wyzwania” (Wydawnictwo Poltext), który otrzymał w 2019 r. nagrodę Economicus w kategorii najlepszy poradnik. Autor pierwszej na rynku polskim publikacji poświęconej problematyce nadzoru w firmach rodzinnych („System nadzoru w firmie rodzinnej. Doświadczenia polskie i światowe”, Wydawnictwo Poltext). Autor blisko 100 publikacji naukowych, krajowych i zagranicznych, poświęconych problematyce firm rodzinnych oraz kwestiom nadzoru korporacyjnego, a zwłaszcza funkcjonowania rad nadzorczych i struktur systemu ładu rodziny. W chwili obecnej jej zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniu sukcesji wewnętrznej i zewnętrznej w firmie rodzinnej. Uczestnik wielu konferencjach naukowych, krajowych i zagranicznych. Za osiągnięcia naukowe otrzymała wiele nagród, w tym nagrodę indywidualną, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komitetu Nauk Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania PAN.

Tomasz Budziak – Ekspert Przedsiębiorczości Rodzinnej, Sukcesji i Rozwoju Kompetencji. Specjalista integrujący finanse ze znajomością mechanizmów rządzących biznesami rodzinnymi. Wiceprezes Zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Od 1990 roku współzałożyciel i Partner Zarządzający KBA – polskiego członka globalnej sieci firm audytorskich i doradczych NEXIA International (pozycja 9. na świecie w 2018). Certified Management Consultant. Licencjonowany Księgowy. Doradca wielu polskich i zagranicznych rodzin biznesowych. Członek organów nadzorczych firm rodzinnych. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów na SGH i w Instytucie Studiów Podatkowych. Odbył staże zawodowe w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Autor licznych publikacji i wypowiedzi w mediach na temat sukcesji w biznesie rodzinnym, wycen przedsiębiorstw oraz biznesu rodzinnego. Uczestnik procesu legislacyjnego ustawy o zarządzie sukcesyjnym z ramienia Inicjatywy Firm Rodzinnych. SPECJALIZACJA: firmy rodzinne, due diligence, wyceny, business start-up.

Prowadzący: dr hab. Izabela Koładkiewicz, Tomasz Budziak
Data:18 czerwca 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#30 Webinarium - Zwinne zarządzanie w kryzysowych czasach

web 30

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Zwinne zarządzanie w kryzysowych czasach
  • Termin: 9 czerwca 2020 roku (wtorek), godz. 17:00-18:30

Tradycyjne podejście do zarządzania nie sprawdza się w momentach kryzysowych, kiedy trzeba działać szybko, błyskawicznie dostosowując się do zmieniającego się otoczenia biznesowego. Kiedy realia zmieniają się z minuty na minutę, rozbudowana dokumentacja i długofalowe plany na niewiele się przydają. Dlatego w wymagających czasach najlepiej poradzą sobie te firmy, dla których “zwinność” jest czymś więcej niż tylko szumnym hasłem marketingowym.
Webinarium poprowadzą Jakub Kompa (doradca strategiczny, Family IT) oraz Mateusz Żurawik-Le Mercier (Scrum Master, Agile Coach). Moderować je będzie Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR. 

PROWADZĄCY

Jakub Kompa – Doradca strategiczny Family IT, prezes Stowarzyszenia Lepszy Służewiec. Od lat związany ze wspieraniem polskich firm w dziedzinie rozwoju. Były kierownik think-tanku „Poland, Go Global!” wspierającego polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej. Zaangażowany w projekty związane ze społeczną odpowiedzialność biznesu. Uważa, że „firmy rodzinne są fundamentem gospodarki i powinny być bardziej wspierane przez państwo”.

Mateusz Żurawik-Le Mercier – Scrum Master i Agile Coach pracujący zarówno z osobami na wyższych szczeblach firmowej hierarchii jak również z zespołami. W codziennej pracy stosuje podejścia Scrum i Kanban. Prowadzeniem zwinnych zespołów zajmował się w branży medialnej. Szkolił też wyższą kadrę menedżerską z założeń Scruma i współorganizował warszawską społeczność scrumową. Obecnie prowadzi zwinne zespoły w branży finansowej.

Prowadzący: Jakub Kompa, Mateusz Żurawik-Le Mercier, Tomasz Budziak
Data:09 czerwca 2020 r.
Godzina:17:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#29 Webinarium - Rada nadzorcza w firmie rodzinnej – kreator wartości czy balast?

web 29

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Rada nadzorcza w firmie rodzinnej – kreator wartości czy balast?
  • Termin: 4 czerwca 2020 roku (czwartek), godz. 11:00-12:30

 czasie webinarium zostaną zidentyfikowane korzyści wynikające z postrzegania rady nadzorczej jako zasobu firmy rodzinnej, w tym czynniki, które wpływają na jego przydatność, czyli skład rady. Omówione też zostanę funkcje, jakie może ona pełnić, a które w przypadku łączenia funkcji właściciela i zarządzającego, wciąż są słabo dostrzegane.

Dr hab. Izabela Koładkiewicz, prof. ALK – Kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie i wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego. Ekspert w dziedzinie firm rodzinnych oraz ładu korporacyjnego. Współredaktor i autor pierwszego w Polsce podręcznika „Ład korporacyjny” oraz podręcznika „Zarządzanie firmą rodzinną. Kluczowe wyzwania” (Wydawnictwo Poltext), który otrzymał w 2019 r. nagrodę Economicus w kategorii najlepszy poradnik. Autor pierwszej na rynku polskim publikacji poświęconej problematyce nadzoru w firmach rodzinnych („System nadzoru w firmie rodzinnej. Doświadczenia polskie i światowe”, Wydawnictwo Poltext). Autor blisko 100 publikacji naukowych, krajowych i zagranicznych, poświęconych problematyce firm rodzinnych oraz kwestiom nadzoru korporacyjnego, a zwłaszcza funkcjonowania rad nadzorczych i struktur systemu ładu rodziny. W chwili obecnej jej zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniu sukcesji wewnętrznej i zewnętrznej w firmie rodzinnej. Uczestnik wielu konferencjach naukowych, krajowych i zagranicznych. Za osiągnięcia naukowe otrzymała wiele nagród, w tym nagrodę indywidualną, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komitetu Nauk Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania PAN.

Tomasz Budziak – Ekspert Przedsiębiorczości Rodzinnej, Sukcesji i Rozwoju Kompetencji. Specjalista integrujący finanse ze znajomością mechanizmów rządzących biznesami rodzinnymi. Wiceprezes Zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Od 1990 roku współzałożyciel i Partner Zarządzający KBA – polskiego członka globalnej sieci firm audytorskich i doradczych NEXIA International (pozycja 9. na świecie w 2018). Certified Management Consultant. Licencjonowany Księgowy. Doradca wielu polskich i zagranicznych rodzin biznesowych. Członek organów nadzorczych firm rodzinnych. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów na SGH i w Instytucie Studiów Podatkowych. Odbył staże zawodowe w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Autor licznych publikacji i wypowiedzi w mediach na temat sukcesji w biznesie rodzinnym, wycen przedsiębiorstw oraz biznesu rodzinnego. Uczestnik procesu legislacyjnego ustawy o zarządzie sukcesyjnym z ramienia Inicjatywy Firm Rodzinnych. SPECJALIZACJA: firmy rodzinne, due diligence, wyceny, business start-up.

Prowadzący: dr hab Izabela Koładkiewicz, Tomasz Budziak
Data:04 czerwca 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

maj 2020

#28 Webinarium - Lean w firmach rodzinnych, czyli jak dbać o stałe i zyskowne usprawnienia biznesu

web 28

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Lean w firmach rodzinnych, czyli jak dbać o stałe i zyskowne usprawnienia biznesu
  • Termin: 27 maja 2020 roku o godz. 11:00-12:30

Spotkanie poprowadzi Andrzej Krótki (Konsultant Strategiczny Lean, Prezes w firmie Lean to Win) oraz Jakub Ścierzyński (członek zarządu, sukcesor w firmie rodzinnej Instal-Projekt). Moderować je będzie Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR.

Podczas webinarium dowiesz się o czym trzeba pamiętać przy wdrożeniu usprawnień lean w specyfice firm rodzinnych, żebyś miał pewność skuteczności swoich działań. Poznasz konkretne przykłady zyskownych usprawnień z branż:

  • produkcyjnej, gdzie przezbrojenia maszyn zostały skrócone o ponad 50% czasu
  • sprzedażowej, gdzie skuteczność rozmów handlowych wzrosła o ponad 25%
  • usługowej, gdzie jedno proste usprawnienie zaoszczędziło dwa miesiące pracy

Dzięki temu zobaczysz, jak usprawniają się inni. Nauczysz się dostrzegać symptomy, które jasno pokazują, ile pieniędzy jesteś w stanie zaoszczędzić w swoim biznesie. A jako specjalny PREZENT otrzymasz Kalkulator Oszczędności, dzięki któremu przeliczysz, ile możesz zaoszczędzić w swoich procesach.

Andrzej Krótki – Prezes w firmie Lean to Win, Konsultant Strategiczny Lean. Pomaga firmom w usprawnianiu i zarabianiu, żeby wygrywały i stawały się liderami swoich branż. Autor bestsellera branżowego “Skuteczny Lider Lean”. Pomagał markom: KGHM, RABEN, INGRAM Micro, STOLBUD, GREENBRIER, ZNTK Oława, Fundusz Pomerania, TRYUMF, REJS, Protech, Sklejka-Multi, Weltech, Intermag, Ceba Baby, Rawag, Unimot, Omega, Poltech, FOD, WM Eltar, Lesaffre, Geldbach, Thermoplast, Newag, Jamar, Rothlehner, Kontakt-SIMON, FAM, FTT Wolbrom, Prymat, Nutricia, Docdata, czy Kirchhoff. Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Jakub Ścierzyński – Członek Zarządu Sukcesor w Instal-Projekt – firmie rodzinnej z branży grzewczej, będącej wiodącym producentem grzejników. Koordynuje procesy związane z rozwojem i strategią firmy, pracującej w modelu zarządzania przez wartości. Absolwent Politechniki Warszawskiej i kierunku Inżynierii Środowiska. Ukończył studia magisterskie z Międzynarodowego Zarządzania Strategicznego na Akademii Leona Koźmińskiego oraz na University of Bradford. Przed dołączeniem do rodzinnego biznesu realizował filmy promocyjne, reklamowe i reportażowe oraz był wokalistą zespołu Blue Swan. Pasjonat rozwoju osobistego i duchowego, fizyki kwantowej. Praktyk zdrowego odżywiania i stylu życia. Łączy idealizm z pragmatycznym podejściem. We wszystkim co robi koncentruje się na odnajdywaniu i pokazywaniu nieograniczonych możliwości rozwoju, aby pozytywnie wpływać na ludzi i zmieniać otaczający go świat na lepsze.

Prowadzący: Andrzej Krótki, Jakub Ścierzyński, Tomasz Budziak
Data:27 maja 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#27 Webinarium - Spotkania rodziny – niewykorzystany potencjał?

web 27

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Spotkania rodziny – niewykorzystany potencjał?
  • Termin: 21 maja 2020 roku o godz. 11:00-12:30

Każda rodzina właściciela firmy rodzinnej, dysponuje potencjałem, który w zależności od sposobu “zagospodarowania”, może stać się dla firmy generatorem wartości dodanej albo źródłem potencjalnych problemów. Jak pokazuje praktyka krajów rozwiniętych, w których firmy rodzinne zdążyły już zgromadzić wielopokoleniowe doświadczenia, istotnym czynnikiem, warunkującym realizację pierwszego z ww. scenariuszy, jest sprawnie funkcjonujący system ładu rodziny. System ten zapewnia efektywne “zarządzanie” rodziną. Podstawowym jego celem jest budowa spójności i jedności interesów oraz potrzeb wszystkich jej członków, w stosunku do rodzinnego przedsiębiorstwa.

Spotkanie poprowadzą:

dr hab. Izabela Koładkiewicz, prof. ALK – Kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie i wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego. Ekspert w dziedzinie firm rodzinnych oraz ładu korporacyjnego. Współredaktor i autor pierwszego w Polsce podręcznika „Ład korporacyjny” oraz podręcznika „Zarządzanie firmą rodzinną. Kluczowe wyzwania” (Wydawnictwo Poltext), który otrzymał w 2019 r. nagrodę Economicus w kategorii najlepszy poradnik. Autor pierwszej na rynku polskim publikacji poświęconej problematyce nadzoru w firmach rodzinnych („System nadzoru w firmie rodzinnej. Doświadczenia polskie i światowe”, Wydawnictwo Poltext). Autor blisko 100 publikacji naukowych, krajowych i zagranicznych, poświęconych problematyce firm rodzinnych oraz kwestiom nadzoru korporacyjnego, a zwłaszcza funkcjonowania rad nadzorczych i struktur systemu ładu rodziny. W chwili obecnej jej zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniu sukcesji wewnętrznej i zewnętrznej w firmie rodzinnej. Uczestnik wielu konferencjach naukowych, krajowych i zagranicznych. Za osiągnięcia naukowe otrzymała wiele nagród, w tym nagrodę indywidualną, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komitetu Nauk Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania PAN.

Tomasz Budziak – Ekspert Przedsiębiorczości Rodzinnej, Sukcesji i Rozwoju Kompetencji. Specjalista integrujący finanse ze znajomością mechanizmów rządzących biznesami rodzinnymi. Wiceprezes Zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Od 1990 roku współzałożyciel i Partner Zarządzający KBA – polskiego członka globalnej sieci firm audytorskich i doradczych NEXIA International (pozycja 9. na świecie w 2018). Certified Management Consultant. Licencjonowany Księgowy. Doradca wielu polskich i zagranicznych rodzin biznesowych. Członek organów nadzorczych firm rodzinnych. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów na SGH i w Instytucie Studiów Podatkowych. Odbył staże zawodowe w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Autor licznych publikacji i wypowiedzi w mediach na temat sukcesji w biznesie rodzinnym, wycen przedsiębiorstw oraz biznesu rodzinnego. Uczestnik procesu legislacyjnego ustawy o zarządzie sukcesyjnym z ramienia Inicjatywy Firm Rodzinnych. SPECJALIZACJA: firmy rodzinne, due diligence, wyceny, business start-up.

Prowadzący: Izabela Koładkiewicz, Tomasz Budziak
Data:21 maja 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#26 Webinarium - Tarcza Finansowa dla MŚP – co musisz wiedzieć, żeby skorzystać ze wsparcia PFR

web 26

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Tarcza Finansowa dla MŚP – co musisz wiedzieć, żeby skorzystać ze wsparcia PFR
  • Termin: 19 maja 2020 roku o godz. 14:00-15:30

Od końca kwietnia można już składać wnioski o przyznanie subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach Tarczy Finansowej. Po pierwszych dwóch tygodniach wiele kwestii jest niejasnych i przedsiębiorcy mają pytania, na które nie znajdują odpowiedzi. Pierwsze webinarium, zorganizowane 5 maja 2020 wspólnie z PFR pt. “Tarcza Finansowa PFR – instrukcja dla przedsiębiorców”, potwierdziło ten fakt, dlatego postanowiliśmy zorganizować drugie webinarium, w którym skupimy się na odpowiadaniu na pytania przedsiębiorców.
Spotkanie poprowadzi Dawid Rejmer – Radca Prawny, Członek Zarządu IFR.

Dawid Rejmer – Radca prawny specjalizujący się w sukcesji biznesu oraz prawie handlowym. Sukcesor w firmie doradczej Kancelaria Finansowa LEX. Absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie wykłada obecnie na studiach podyplomowych. Członek ACCA – międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Lider wielu międzynarodowych i krajowych projektów mających na celu wdrożenie kompleksowych rozwiązań prawno-finansowych. Członek zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.



Prowadzący: Dawid Rejmer
Data:19 maja 2020 r.
Godzina:14:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

# 25 Webinarium Jak skutecznie chronić firmę nie tylko w dobie kryzysu

webin 25

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Jak skutecznie chronić firmę nie tylko w dobie kryzysu
  • Termin: 14 maja 2020 roku o godz. 11:00-12:30

Webinarium prowadzić będą Robert Dąbrowski (CEO RECEVENT) oraz Robert Pajek (CSO AMODEUS). Moderatorem spotkania będzie Tomasz Budziak (wiceprezes zarządu IFR). 

W czasie webinarium dowiedzą się Państwo m.in.: jak zminimalizować koszty ochrony nawet o 50%, przy jednoczesnym podniesieniu jej skuteczności i efektywności, a także jak przygotować się do zagrożeń dla funkcjonowania firmy, które mogą wystąpić podczas samej pandemii i po jej zakończeniu. Szeroko rozumiane bezpieczeństwo pełni w tym przypadku funkcję wspomagającą, ale niekiedy również decydującą o sukcesie lub porażce, o zysku lub stracie i wreszcie o rozwoju bądź upadku danego przedsiębiorcy.

Robert Dąbrowski – prezes zarządu i założyciel rodzinnej agencji RECEVENT Sp. z o.o. Specjalista z zakresu marketingu bezpośredniego i innowator technologii wykorzystywanych w reklamie zewnętrznej. Wprowadził na rynek aplikację do zarządzania wyklejaniem tablic oraz raportowania wykonanych montaży. Wdraża i promuje ekologiczne rozwiązania w reklamie zewnętrznej. Uruchomił pierwszą w Polsce ekologiczną drukarnię wielkoformatową dedykowaną do druku na BBS, obecnie prowadzi prace zmierzające do wyeliminowania toksycznych odpadów z produkcji plakatów wielkoformatowych.

Robert Pajek – specjalista w zakresie bezpieczeństwa, absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Wykładowca i instruktor strzelectwa, posiadający kilkuletnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem instytucji i firm prywatnych. Projektuje, wdraża i certyfikuje zintegrowane systemy bezpieczeństwa. Prywatnie zapalony miłośnik snowboardu.

Prowadzący: Robert Dąbrowski, Robert Pajek, Tomasz Budziak
Data:14 maja 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#24 webinarium Sprzedaż produktów i usług biznesowych w cyfrowym świecie

web 24

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Sprzedaż produktów i usług biznesowych w cyfrowym świecie
  • Termin: 12 maja 2020 roku o godz. 11:00-12

Podczas webinarium przedstawimy przykłady skutecznego wsparcia sprzedaży, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, ale sprawdzonych w praktyce metod i narzędzi. Zaprezentujemy, w jaki sposób nawet mała firma, która nie posiada działu marketingu i wielkiego budżetu może pozyskiwać więcej leadów sprzedażowych dzięki umiejętnemu dzieleniu się wiedzą z potencjalnymi klientami. Podpowiemy też, jak dobrać odpowiednią strategię, metody i narzędzia do rozmiaru, charakteru działalności i modelu biznesowego.

Łukasz Kosuniak jest CEO oraz Head of Consulting w firmie Grow Consulting. Praktyk, wieloletni manager marketingu B2B (Samsung, Microsoft). Zarządzał pierwszym w Polsce samodzielnym wdrożeniem systemu marketing automation klasy korporacyjnej. Przeszkolił kilka tysięcy sprzedawców i marketerów B2B. Obecnie wspiera firmy w opracowaniu i realizacji skutecznej strategii marketingowej z wykorzystaniem narzędzi digital marketingu takich jak Marketing Automation, Social Selling, Sales Enablement. Autor książki „ABC Marketingu B2B” i kilkudziesięciu branżowych publikacji z obszaru Marketingu B2B, Marketing Automation, Sales Enablement. Wykładowca akademicki, szkoleniowiec, konsultant.

Prowadzący: Łukasz Kosuniak, Krzysztof Ogorzałek
Data:12 maja 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#23 webinarium Firmy rodzinne – cyfrowa gotowość w obliczu koronawirusa

web 23

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

Badania prowadzone przed wybuchem pandemii koronawirusa pokazywały niepokojące zjawisko – tylko kilkanaście procent polskich firm deklarowało gotowość do przejścia w tryb pracy zdalnej. Przez ostatnie tygodnie sprawdzaliśmy tę gotowość w praktyce i dziś możemy już powiedzieć dużo więcej o tym, co było najtrudniejsze, a co udało się wdrożyć nie zmniejszając wydajności pracy. Warto jednak przyjrzeć się temu, co było największym wyzwaniem i co można zrobić lepiej oraz jakich niebezpieczeństw można się ustrzec, zwłaszcza, że czasy sprzed kryzysu nie wrócą, a przed nami wiele lat gospodarczych wyzwań. Podczas webinarium pokażemy zarówno te obszary, w których udało się firmom rodzinnym, jak i te, w których potrzebna jest poprawa. Wyścig trwa!

  • Temat: Firmy rodzinne – cyfrowa gotowość w obliczu koronawirusa
  • Termin: 7 maja 2020 roku o godz. 11:00-12:30

Przed webinarium będziemy wdzięczni za wypełnienie poniższej ankiety, której wyniki pomogą lepiej dopasować zakres tematyczny do Państwa potrzeb.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Jakub Kompa – Doradca strategiczny Family IT, prezes Stowarzyszenia Lepszy Służewiec. Od lat związany ze wspieraniem polskich firm w dziedzinie rozwoju. Twórca programu „Forum Firm Rodzinnych Forbes”, były kierownik think-tanku „Poland, Go Global!” wspierającego polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej. Zaangażowany w projekty związane ze społeczną odpowiedzialność biznesu. Uważa, że „firmy rodzinne są fundamentem gospodarki i powinny być bardziej wspierane przez państwo”.

Pomysł na własną działalność wziął się z wieloletnich obserwacji rynku IT w małych firmach rodzinnych i smutnej konstatacji, że chociaż wpływ systemów na funkcjonowanie tych firm jest równie duży co w przypadku największych korporacji, to jednak usługi IT są często świadczone na poziomie pozostawiającym wiele do życzenia. Dlatego zdecydowaliśmy się rozprawić z mitem złego, kosztownego, niezrozumiałego i awaryjnego systemu i stworzyć markę FamilyIT, której zadaniem będzie dostarczać usługi na poziomie oczekiwanym przez największe światowe firmy ale dopasowanym do polskich firm rodzinnych w przystępnej cenie, zawsze z myślą o kliencie.

Prowadzący: Jakub Kompa
Data:07 maja 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#22 Webinarium Tarcza Finansowa PFR – instrukcja dla przedsiębiorców

webin 22

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Tarcza Finansowa PFR – instrukcja dla przedsiębiorców
  • Termin: 5 maja 2020 roku o godz. 12:00-13:00

Przedsiębiorco, Twoja firma ucierpiała wskutek pandemii koronawirusa? Nie wiesz, gdzie szukać pomocy? Zastanawiasz się, w jaki sposób skorzystać z Tarczy Finansowej? Weź udział w bezpłatnym webinarium i dowiedz się, jakie są możliwości wsparcia dla Twojej firmy. Webinarium poprowadzi Eliza Kruczkowska – Dyrektor ds. Rozwoju Innowacji w PFR S.A., moderatorem będzie Dawid Rejmer – Radca Prawny, Członek Zarządu IFR. Szczególnie zapraszamy przedsiębiorców z sektora MŚP. 

Tarcza Finansowa PFR – nowy program pomocowy w ramach Tarczy Antykryzysowej skierowany do ponad 670 tys. polskich przedsiębiorstw. Jest to program wsparcia o wartości 100 mld zł skierowanym do mikrofirm (zatrudniających co najmniej 1 pracownika) oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jego celem jest ochrona rynku pracy i zapewnienie firmom płynności finansowej w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. Ma pomóc im powrócić na ścieżkę wzrostu po zamrożeniu gospodarki w czasie walki z koronawirusem. Więcej informacji o Tarczy Finansowej PFR na tej stronie.

Eliza Kruczkowska – Dyrektor departamentu rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju. Koordynuje największy w Europie Środkowo-Wschodniej program rozwoju start-upów. Jest pomysłodawcą centrum edukacji technologicznej, Centralny Dom Technologii, projektu „Startupy w Pałacu” oraz kilku programów edukacyjnych dla początkujących przedsiębiorców tj. Szkoła Pionierów PFR czy Dobry Pomysł.

Jest również członkiem Grupy Doradców Startup Europe przy Komisji Europejskiej oraz Kolegium Doradców przy Prezesie Centrum Łukasiewicz. Wcześniej, jako pierwsza Prezes fundacji Startup Poland, technologicznego think-tanku, działała na rzecz tworzenia lepszych warunków dla przedsiębiorców technologicznych w naszym kraju, a jako dyrektor komunikacji w Fundacji ePaństwo popularyzowała w zakresie otwarcia danych publicznych, współtworząc projekt Koduj dla Polski.

Eliza ma ponad 12 lat międzynarodowego doświadczenia, pracowała Londynie, Madrycie i Monachium dla firm technologicznych tj. Mozilla Firefox, Sony, Huawei czy Riverbed. Jest dwukrotną laureatką nagrody Rzeczpospolitej „Orzeł innowacji” w kategorii „Mecenas startupów” oraz Digital Poland w kategorii „Edukacja”.

Prowadzący: Eliza Kruczkowska, Dawid Rejmer
Data:05 maja 2020 r.
Godzina:12:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

kwiecień 2020

Trwałość firmy rodzinnej w czasie pandemii. Wsparcie dla firm rodzinnych w Małopolsce

web krakow

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

Serdecznie zapraszam do udziału w webinarium pt. Trwałość firmy rodzinnej w czasie pandemii. Wsparcie dla firm rodzinnych w Małopolsce, które odbędzie się 30 kwietnia o godzinie 11:00. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu tworzenia Lokalnych Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK. Gośćmi webinarium będą:

  • Rafał Solecki – Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości
  • Rafał Szlachta – Dyrektor Departamentu Ministerstwa Rozwoju

Webinarium moderować będzie Rafał Kunaszyk – członek zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, członek zespołu zadaniowego ds. zapobiegania negatywnym skutkom gospodarczym epidemii koronawirusa w województwie małopolskim.

Prowadzący: Rafał Kunaszyk (IFR)
Data:30 kwietnia 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#21 Webinarium Jak zbudować odporność firmy rodzinnej?

web 21

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Jak zbudować odporność firmy rodzinnej?
  • Termin: 29 kwietnia 2020 roku o godz. 12:00-13:30

Podstawą odporności organizacji na kryzysy pochodzenia zewnętrznego jest trwała i trudno-kopiowalna przewaga konkurencyjna. Jej trwałość jest skorelowana z unikalnością propozycji wartości (VP) oraz systemu biznesowego, który zapewnia jej dostarczanie na rynek. Źródłem efektywnej propozycji wartości jest wolna przestrzeń pomiędzy alternatywnymi rozwiązaniami obecnymi na rynku, a maksymalnym poziomem satysfakcji odbiorcy. Tylko poprzez obszar nieujawnionych potrzeb rynku można wykonać radykalny skok w propozycji wartości, złamać obecne reguły rynku i zmienić jego zachowania. Służy temu określona metodologia pracy, zaś efektem jest strategia pozwalająca na sterowanie rynkiem (driving market).

Piotr Lutek – Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz The Chartered Institute of Marketing. Przez blisko 15 lat związany z międzynarodowymi i krajowymi firmami z różnych kategorii jako menadżer marketingu, dyrektor sprzedaży i doradca. Jako kluczowe umiejętności wskazuje strategiczne zarządzanie marką z wykorzystaniem obszaru badań marketingowych. Członek PTBRiO. Od 2007 roku założyciel i Prezes Zarządu Synergia Sp. z o.o., firmy doradczej specjalizującej się w budowaniu i pobudzaniu marek produktów, usług i miejsc. Kierownik ponad 30 projektów doradczych w zakresie marki i jej komunikacji dla klientów samorządowych i przedsiębiorstw. Autor kilkudziesięciu publikacji dotyczących marketingu, marki i komunikacji promocyjnej. Współzałożyciel firmy badawczo-doradczej BlueFox integrującej zaawansowane metody pomiaru deklaratywnych i niedeklaratywnych danych o zachowaniach konsumentów. Ekspert w zakresie przekładania rezultatów badawczych w unikalne rozwiązania rynkowe, w tym kreowanie nowych kategorii produktów i budowanie aliansów rynkowych.

Jakub Ścierzyński – Członek Zarządu Sukcesor w Instal-Projekt – firmie rodzinnej z branży grzewczej, będącej wiodącym producentem grzejników. Koordynuje procesy związane z rozwojem i strategią firmy, pracującej w modelu zarządzania przez wartości. Absolwent Politechniki Warszawskiej i kierunku Inżynierii Środowiska. Ukończył studia magisterskie z Międzynarodowego Zarządzania Strategicznego na Akademii Leona Koźmińskiego oraz na University of Bradford. Przed dołączeniem do rodzinnego biznesu realizował filmy promocyjne, reklamowe i reportażowe oraz był wokalistą zespołu Blue Swan. Pasjonat rozwoju osobistego i duchowego, fizyki kwantowej. Praktyk zdrowego odżywiania i stylu życia. Łączy idealizm z pragmatycznym podejściem. We wszystkim co robi koncentruje się na odnajdywaniu i pokazywaniu nieograniczonych możliwości rozwoju, aby pozytywnie wpływać na ludzi i zmieniać otaczający go świat na lepsze.

Prowadzący: Piotr Lutek, Jakub Ścierzyński, Tomasz Budziak
Data:29 kwietnia 2020 r.
Godzina:12:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#20 Webinarium Turkusowa firma rodzinna na trudne czasy

web 20

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

Informacja o webinarium również na witrynie prof. A. J. Bliklego:  www.moznainaczej.com.pl

Prof. Andrzej Jacek Blikle – matematyk, przedsiębiorca, doradca biznesowy oraz Prezes Honorowy naszego stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych poprowadzi webinarium na temat wykorzystania modelu zarządzania turkusowego w firmach rodzinnych podczas kryzysu, a także dlaczego organizacjom turkusowym będzie łatwiej przetrwać okres pandemii oraz wrócić do normalnego funkcjonowania po jego zakończeniu. Webinarium moderować będzię Tomasz Budziak (wiceprezes zarządu IFR).

  • Temat: Turkusowa firma rodzinna na trudne czasy
  • Termin: 23 kwietnia 2020 roku o godz. 11:00-12:30

Prof. Andrzej Jacek Blikle serdecznie zaprasza do udziału!

Wiele osób twierdzi, że po zakończeniu pandemii świat nie będzie już wyglądał tak jak dawniej. Zgadzam się, ale jednocześnie uważam, że “turkusowa” zmiana dokonuje się już od dobrych kilkudziesięciu lat. I choć na razie powoli, to jednak coraz szybciej. Widzę to po moich słuchaczach. Kiedyś nie chcieli mi wierzyć, a dziś wielu mówi — ja już tak staram się żyć i pracować.

Na gruncie filozofii idea turkusowej organizacji pracy opiera się na zrozumieniu, że ludzie wolni i szczęśliwi pracują lepiej. A przy tym są wolni i szczęśliwi! Rzecz w tym, by wiedzieć, jak do tego doprowadzić.

Firmy, organizacje i instytucje czyniące ludźmi szczęśliwymi Frederic Laloux nazwał kilka lat temu turkusowymi. Opowiem jak się tworzą i działają oraz jak osiągają sukcesy — w tym i gospodarcze. I nie będzie to futurologia, bo takie firmy już istnieją i są coraz liczniejsze. Również w Polsce! Więcej można o nich o nich przeczytać na mojej witrynie, oraz w książce “Doktryna jakości”

Jestem głęboko przekonany, że w tych dramatycznych czasach, które przeżywa dziś cały świat, firmom turkusowym będzie łatwiej nie tylko przetrwać okres pandemii, ale też powrócić do normalnego funkcjonowania po jego zakończeniu.


Prof. Andrzej Jacek Blikle 
– profesor matematyki i informatyki w PAN, członek Europejskiej Akademii Nauk, członek honorowy i były prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego, dyplomowany mistrz cukierniczym, a także, od 30 lat, przedsiębiorca. Honorowy Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i Centrum im. Adama Smitha. W latach 1990-2010 zarządzał rodzinną firmą cukierniczą A. Blikle Sp. z o.o., a od roku 1997 również uczy zarządzania kompleksową jakością (TQM), a także wykłada na uczelniach wyższych oraz w innych instytucjach naukowych i dydaktycznych. Na ten temat napisał książkę “Doktryna jakości“, która zdobyła I miejsce w kategorii “Najlepszy poradnik ekonomiczny” w konkursie Economicus 2015 (org. Dziennik Gazeta Prawna), a w 2016 r. otrzymała nagrodę Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie “za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014-2015”. Książka jest dostępna w formie papierowej, ale jej wersję w PDF można też bezpłatnie pobrać z tej witryny.

We wrześniu roku 2009 zajął drugie miejsce (po Janie Krzysztofie Bieleckim) wśród liderów firm w rankingu “Kogo słucha biznes”. Ranking przeprowadził Magazyn ThinkTank wspólnie z Instytutem Monitorowania Mediów i Google. W roku 2011 otrzymał tytuł “Człowiek Jakości Roku 2010” przyznany przez Kongres Polskich Menedżerów Jakości ISO POLAND 2011.

Prowadzący: Prof. Andrzej Jacek Blikle, Tomasz Budziak
Data:23 kwietnia 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#19 Webinarium Zarządzanie płynnością finansową firmy – jakie rozwiązania sprawdzają się w kryzysie?

web 19

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Zarządzanie płynnością finansową firmy – jakie rozwiązania sprawdzają się w kryzysie?
  • Termin: 14 kwietnia 2020 roku o godz. 11:00-12:30

Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne webinarium organizowane we współprace z firmą doradczą JP Weber. Finansowe aspekty zarządzania firmą rodzinną przedstawią: Piotr Miednik (Director CFO Advisory w JP Weber) oraz Piotr Kucharczyk (CFA, Director w JP Weber). Webinarium poprowadzi Tomasz Budziak (wiceprezes zarządu IFR). Poruszone zostaną m.in. następujące kwestie:

  • Kryzys i jego fazy oraz inicjatywy wspierające przedsiębiorcę
  • Jak obecnie zarządzać płynnością finansową w kontekście należności, zobowiązań i zapasów
  • Jak podejść do ograniczania ryzyka w bieżącej sytuacji (waluty, covenanty, poręczenia i gwarancje)
  • Tygodniowy plan biznesowy, jako narzędzie do monitorowania różnych scenariuszy wydarzeń w firmie
  • Pozyskanie inwestora finansowego sposobem na rozwój firmy w dobie pandemii COVID-19
  • Jakie informacje i narzędzia są potrzebne w spółce w celu skutecznego pozyskania inwestora?

Piotr Miednik – Director i CFO, Advisory w JP Weber.

Piotr posiada 14-letnie doświadczenie w obszarze finansów. Jako były CFO, realizuje projekty doradcze mające na celu wsparcie Dyrektorów Finansowych. Zajmuje się optymalizacją procesów finansowych, wsparciem funkcji FP&A (raportowanie, budżetowanie, analizy), sprawozdawczością na IFRS, projektami M&A i post-merger integration, jak również doradztwie strategicznym. Specjalizuje się w transformacjach biznesowych, wdrożeniach nowych technologii oraz budowy nowoczesnych Departamentów z obszaru Finansowego (Agile Finance). Posiada certyfikat Kaizen Facilitator.

Piotr Kucharczyk – CFA, Director w JP Weber.

Piotr jest członkiem zespołu Doradztwa Transakcyjnego oraz M&A. Zajmuje się procesami fuzji i przejęć, pozyskiwaniem wsparcia kapitałowego oraz wycenami przedsiębiorstw. Swoje ponad 10-letnie doświadczenie zdobywał realizując międzynarodowe oraz krajowe projekty dla spółek z sektora produkcyjnego, usługowego, farmaceutycznego oraz IT. W JP Weber jest członkiem interdyscyplinarnego zespołu Smart Tech, który dostarcza kompleksowe rozwiązania dla branży IT. Piotr ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na specjalizacji inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstwa. Od 2015 roku posiada międzynarodowy tytuł CFA.

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR)
Data:14 kwietnia 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#18 Webinarium Jak prowadzić firmę rodzinną w czasie pandemii?

webin 18

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Jak prowadzić firmę rodzinną w czasie pandemii?
  • Termin: 7 kwietnia 2020 roku o godz. 11:00-12:30

W trakcie webinarium ekspert p. Piotr Juszczyk omówi przepisy Tarczy Antykryzysowej dla przedsiębiorców, w tym: kwestie pracownicze i zmiany w kodeksie pracy, kwestie handlowe i podatkowe (zwolnienia i przesunięcia) oraz inne możliwości wsparcia przedsiębiorców proponowane przez Rząd w związku z epidemią koronawirusa.

piotr juszczyk

Piotr Juszczyk – Doradca Podatkowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie księgowo-podatkowym. Współpracuje z firmą inFakt w ramach Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie.

Prowadzący: Piotr Juszczyk
Data:07 kwietnia 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

Webinarium: Co daje Tarcza Antykryzysowa? Instrukcje dla przedsiębiorców

kot 3 kwietnia

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

Od połowy marca rząd pracował nad przygotowaniem rozwiązań dla biznesu, które zmniejszą negatywny wpływ epidemii koronawirusa na polską gospodarkę. Przedsiębiorcy wiązali z Tarczą Antykryzysową duże nadzieje. Organizacje zrzeszające przedsiębiorców prowadziły szeroko zakrojoną akcję informacyjną, powstały konkretne propozycje ustaw, które miałyby pomóc przedsiębiorcom. Ustawa w ostatecznym kształcie, uchwalona w środę, rozwiązuje tylko część problemów. Krótką analizę prawno-podatkową z omówieniem i wyjaśnieniem co tak naprawdę oznaczają one dla właścicieli przedsiębiorstw przygotował partner strategiczny IFR – Kancelaria Ożóg Tomczykowski.

Główne założenia pakietu osłonowego podczas bezpłatnego webinarium przedstawią eksperci Kancelarii Ożóg Tomczykowski – Bartłomiej Biały (doradca podatkowy, szef działu podatków transakcyjnych) oraz Michał Mieszkiełło (radca prawny, szef praktyki korporacyjnej. Webinarium poprowadzi Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu IFR.

Prowadzący: Tomasz Budziak, IFR
Data:03 kwietnia 2020 r.
Godzina:12:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#17 Webinarium Zarządzanie firmą rodzinną w czasie pandemii

web 17

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Zarządzanie firmą rodzinną w czasie pandemii
  • Termin: 2 kwietnia 2020 roku o godz. 10:00-11:30

W trakcie webinarium eksperci firmy doradczej JP Weber kompleksowo omówią kwestię zarządzania przedsiębiorstwem w trakcie kryzysu i epidemii. Poruszone zostaną trzy główne aspekty: prawny, podatkowy oraz finansowy.

Aspekty prawne przedstawią: Tomasz Sadurski (Associate Partner, Radca Prawny, Doradca Restrukturyzacyjny) oraz dr Rafał Gołąb (Radca Prawny, Ongoing Legal Manager). Eksperci odpowiedzą m.in. na następujące pytania:

  • Jak rozmawiać z kontrahentami w sytuacji posiadania wierzytelności, których nie zapłaciliśmy w związku z pandemią koronawirusa?
  • Czy w konkretnej sytuacji przedsiębiorstwa powstają przesłanki do ogłoszenia upadłości i czy z punktu widzenia zmian w polskim prawie, jej ogłoszenie jest w ogólne możliwe?
  • Konsekwencja niezłożenia wniosku o ogłoszenie upadłości
  • Co zmieniło się w prawie pracy i jakie są konsekwencje zmian dla pracodawców?
  • Jakie obowiązki ciążą na pracodawcy w związku z pracą zdalną?

Część podatkową uczestnikom webinarium przybliży Tomasz Bartoszek (Tax Director). Odpowie na następujące pytania:

  • Jakie są rozwiązania dotyczące zapłaty bieżących zobowiązań wobec ZUSu?
  • Jaki wpływ będzie miała pandemia koronawirusa na toczące się postępowania podatkowe i sądowe? Jaka jest procedura w tym zakresie?
  • Jak rozliczyć straty podatkowe powstałe w wyniku pandemii koronawirusa?

Wątek finansowy omówią: Piotr Miednik, Director (CFO Advisory) oraz Piotr Kucharczyk (CFA, Director). Poruszone zostaną m.in. następujące kwestie:

  • Jak obecnie zarządzać płynnością finansową w kontekście należności, zobowiązań i zapasów
  • Jak podejść do ograniczania ryzyka w bieżącej sytuacji (waluty, covenanty, poręczenia i gwarancje)
  • Tygodniowy plan biznesowy, jako narzędzie do monitorowania różnych scenariuszy wydarzeń w firmie
PROWADZĄCY

Tomasz Sadurski – Radca Prawny, Doradca Restrukturyzacyjny, Associate Partner w JP Weber. Tomasz posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego, które zdobywał w polskich oraz międzynarodowych firmach doradczych. Ekspert w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego oraz doradztwa transakcyjnego M&A. Przeprowadził kilkadziesiąt projektów restrukturyzacyjnych i upadłościowych w takich sektorach jak: motoryzacja, rolnictwo, utrzymanie dróg, budownictwo, sektor paliwowy. Autor licznych publikacji z zakresu prawa spółek handlowych i prawa cywilnego. Absolwent Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie a także stypendysta na Uniwersytecie Leibnitz Universität w Hanowerze.

dr Rafał Gołąb – Radca Prawny, Manager of Ongoing Legal Department. Rafał posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prawnej obsłudze podmiotów korporacyjnych. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa spółek handlowych, prawa umów oraz prawa pracy. Jest autorem i współautorem licznych specjalistycznych publikacji. Wielokrotny prelegent na wykładach i konferencjach tematycznych oraz wykładowca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym. Stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej i Public Interest Law Institute. W JP Weber jako Ongoing Legal Department Manager odpowiedzialny jest zarządzenie projektami w zakresie bieżącego doradztwa prawnego na rzecz polskich oraz zagranicznych przedsiębiorstw. Jest także członkiem interdyscyplinarnego zespołu JP Weber Smart Tech, który dostarcza rozwiązania dla firm z sektora IT.

Tomasz Bartoszek – Tax Director w JP Weber. Posiada 10-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie kompleksowej obsługi podatkowej transakcji prowadzonych przez klientów korporacyjnych oraz fundusze Private Equity. Brał udział w licznych projektach restrukturyzacyjnych, a także tworzył strategie podatkowe i opracowywał dokumentacje cen transferowych dla przedsiębiorstw. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa podatkowego oraz finansów i rachunkowości.

Piotr Miednik – Director i CFO, Advisory w JP Weber. Piotr posiada 14-letnie doświadczenie w obszarze finansów. Jako były CFO, realizuje projekty doradcze mające na celu wsparcie Dyrektorów Finansowych. Zajmuje się optymalizacją procesów finansowych, wsparciem funkcji FP&A (raportowanie, budżetowanie, analizy), sprawozdawczością na IFRS, projektami M&A i post-merger integration, jak również doradztwie strategicznym. Specjalizuje się w transformacjach biznesowych, wdrożeniach nowych technologii oraz budowy nowoczesnych Departamentów z obszaru Finansowego (Agile Finance). Posiada certyfikat Kaizen Facilitator.

Piotr Kucharczyk – CFA, Director w JP Weber. Piotr jest członkiem zespołu Doradztwa Transakcyjnego oraz M&A. Zajmuje się procesami fuzji i przejęć, pozyskiwaniem wsparcia kapitałowego oraz wycenami przedsiębiorstw. Swoje ponad 10-letnie doświadczenie zdobywał realizując międzynarodowe oraz krajowe projekty dla spółek z sektora produkcyjnego, usługowego, farmaceutycznego oraz IT. W JP Weber jest członkiem interdyscyplinarnego zespołu Smart Tech, który dostarcza kompleksowe rozwiązania dla branży IT. Piotr ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na specjalizacji inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstwa. Od 2015 roku posiada międzynarodowy tytuł CFA.

Prowadzący: Marcin Marczak (ASM)
Data:02 kwietnia 2020 r.
Godzina:10:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

marzec 2020

#16 Webinarium Podróże kształcą. Jak tworzyć wartość w biznesie w oparciu o własne doświadczenie

web 16

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

Jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Podróże kształcą. Jak tworzyć wartość w biznesie w oparciu o własne doświadczenie
  • Termin: 31 marca 2020 roku o godz. 11:00-12:30

Co wspólnego ma biznes z podróżowaniem? Więcej niż myślisz. Podróże kształcą, tak samo jak prowadzenie własnego biznesu. Skoro tak, to dlaczego nie przekuć osobistych doświadczeń w wartość dla klientów? Stwórz markę, opowiadając o własnych doświadczeniach w biznesie, a nawet w życiu. Wykorzystaj storytelling i twórz treści wizualne, aby przyciągać uwagę klientów. Podczas webinarium dowiesz się, na czym polega siła osobistej marki w biznesie? Jak ją budować mądrze i skutecznie? Jak wykorzystać do tego popularne narzędzia internetowe? Jak opowiadać o sobie inaczej niż wszyscy?

Prowadzący: Adam Majewski – pisarz i podróżnik, trener biznesu, wykładowca akademicki, od 2003 w branży public relations. Był rzecznikiem prasowym, dyrektorem wydawnictwa, prezesem agencji PR i urzędnikiem. Uprawia kolarstwo przełajowe, miłośnik Ałtaju i Syberii.

Prowadzący: Adam Majewski
Data:31 marca 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#15 Webinarium Zarządzanie pracą zdalną – funkcjonowanie przedsiębiorstw w dobie epidemii

webin 15

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

jak korzystać z clickmeeting

  • Temat: Zarządzanie pracą zdalną – funkcjonowanie przedsiębiorstw w dobie epidemii
  • Termin: 27 marca 2020 roku o godz. 11:00-12:30

W obliczu zmian z jakimi obecnie zmagają się firmy, Stowarzyszenie Interim Managers (SIM) udostępnia przedsiębiorcom bezpłatne, proste narzędzie do zarządzania pracą zdalną, przygotowane przez jednego z bardziej doświadczonych interim managerów na rynku polskim. To proste rozwiązanie ułatwi właścicielom firm i menedżerom zdalne zarządzanie pracą pracowników, którzy musieli zostać w domach. Pomoże także w śledzeniu czasu pracy oraz jej postępów.

Zapraszamy do udziału w webinarium, w którym Roman Wendt przedstawi autorskie narzędzie zarządzania telepracą, a Monika Buchajska-Wróbel podzieli się doświadczeniami z jego wdrożenia w swojej firmie. Korzyści z udziału w webinarium:

  • pozyskanie wiedzy jak sprawnie i skutecznie w ciągu 24h wdrożyć proste i przyjazne narzędzie do pracy zdalnej;
  • poprawa efektywności działania i usprawnienie pracy zespołu;
  • szczera dyskusja o trudnościach, zagrożeniach, ale i plusach pracy zdalnej oraz wymiana doświadczeń z tymi, którzy już przez to przeszli.
PROWADZĄCY

Roman Wendt – Ekspert efektywności biznesowej i wizjoner, mówca i doskonały praktyk dzielący się swoimi doświadczeniami, do których należy zaliczyć ponad 20 projektów wdrażania zmian. Interim Manager z 14 letnim doświadczeniem. Orędownik produktywności, dla którego wszystkie narzędzia i działania, choćby najbardziej rozwinięte technologicznie, są tylko drogą do celu jakim jest efekt i usatysfakcjonowani ludzie, którzy go tworzą. Zanim wszedł na ścieżkę interim managementu, zdobywał doświadczenie tworząc od podstaw i doprowadzając do pozycji lidera branży swoją firmę usługową B2B (od poziomu start-up’u), a następnie pracując w ogólnopolskiej firmie konsultingowo-wdrożeniowej. Autor książek z zakresu usprawniania biznesu i wdrażania zmian, oraz 2 metodyk biznesowych. Założyciel Stowarzyszenia Interim Managers.

Monika Buchajska-Wróbel – Prezes Stowarzyszenia Interim Managers, Partner Inwenta. Pomysłodawczyni, inicjatorka i współzałożycielka Stowarzyszenia Interim Managers (SIM), obecnie Prezes Zarządu SIM. Partner Zarządzający firmą doradztwa personalnego Inwenta Sp. z o.o. Posiada wyjątkowe w polskich realiach doświadczenie w rekrutacji i doborze interim managerów do konkretnych projektów. Od wielu lat aktywnie działa na rzecz aktywizacji rynku interim management oraz promocji idei IM jako nowoczesnej formy zarządzania. Ekspert branży HR z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w rekrutacji executive search oraz projektach doradczych w obszarze HR.  Zrealizowała szereg projektów dla koncernów, spółek kapitałowych działających na rynku polskim i międzynarodowym oraz dla Venture Capital. Współzałożycielka firmy doradztwa personalnego Inwenta, gdzie od 2004 roku pełni funkcję Partnera Zarządzającego.

Prowadzący: Roman Wendt, Monika Buchajska-Wróbel
Data:27 marca 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:
Wolne miejsca:0
Wydarzenie realizowane z projektu

#14 Webinarium Jak robić mniej i więcej zarabiać? Metody kalkulacji i analizy zyskowności przedsiębiorstwa

webin 14

WEJŚCIE NA WEBINARIUM 

  • Temat: Jak robić mniej i więcej zarabiać – czyli metody kalkulacji i analizy zyskowności przedsiębiorstwa
  • Termin: 24 marca 2020 roku o godz. 11:00-12:30

Jednym z głównych celów działalności gospodarczej jest generowanie zysków dla jej właścicieli. Rozwijając przedsiębiorstwo często zwiększamy ofertę, ae nie zawsze kontrolujemy rentowności poszczególnych produktów. Przeprowadzenie analizy w tym zakresie jak i wdrożenie podstawowych narzędzi controllingu pozwala na zbudowanie pełnego obrazu działalności przedsiębiorstwa i znalezienie tych obszarów, które angażują nasze zasoby, a nie generują odpowiedniego zysku. W odpowiedzi na powyższe, w ramach spotkania omówimy podstawowe metody kalkulacji i analizy zyskowności przedsiębiorstwa, których wdrożenie pozwoli na poprawę efektywności działania przedsiębiorstw.

Prowadzący: Artur Siwek – od ponad 15 lat związany z doradztwem biznesowym opartym o pozytywne relacje z szerokim gronem przedsiębiorstw. Makler Papierów Wartościowych, Certyfikowany Księgowy, rzeczoznawca Regionalnej Izby Przemysłowo – Handlowej w Częstochowie. Członek Zarządu Regionalnej Izby Przemysłowo Handlowej w Częstochowie. Członek Klubów Biznesu Raków Częstochowa oraz Skra Częstochowa. Doradca Zarządów Spółek, Członek Rady Nadzorczej Spółki notowanej na GPW. Współpracownik Centrum Transferu Technologii przy Politechnice Częstochowskiej. Ekspert w zakresie pozyskiwania finansowania przedsiębiorstw, w tym w zakresie pozyskiwania dotacji z Unii Europejskiej. Uczestniczył w realizacji projektów o wartości ponad 350 milionów złotych. W przeszłości Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. oraz Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie Sp. z o.o. Prywatnie tata siedmioletniej Emilii, pasjonat sportu i dobrej muzyki.

Prowadzący: Artur Siwek
Data:24 marca 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#13 Webinarium Prowadzenie biznesu w warunkach pandemii koronawirusa

webin 13

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

W ślad za pierwszym webinarium na temat przygotowania firmy rodzinnej do pandemii koronawirusa, wracamy z kontynuacją i rozwinięciem tego bardzo ważnego aktualnie tematu. Już w najbliższy piątek – 20 marca o godz. 11:00, zapraszamy do udziału webinarium, podczas którego porozmawiamy o tym jak prowadzić działalność gospodarczą w czasie kryzysu i stanu epidemiologicznego.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się Piotr Juszczyk – doradca podatkowy z kilkunastoletnim doświadczeniem. 

Podczas webinarium omówimy:

  • Jak przygotować firmę na czas pandemii
  • Jakie są prawa i obowiązki pracodawcy oraz pracownika w czasie zagrożenia epidemicznego
  • Jakie są możliwości wsparcia dla przedsiębiorców

Uczestnicy webinarium będą mogli na żywo zadawać pytania prowadzącym oraz otrzymywać odpowiedzi. Transmisja online odbędzie się przez platformę Clickmeeting. Zapraszamy na niezwykle ciekawy i dynamiczny webinarium dedykowanym wszystkim prowadzącym biznes rodzinny!

Ekspert: Piotr Juszczyk – Doradca Podatkowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie księgowo-podatkowym. Współpracuje z firmą inFakt w ramach Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Prowadzący: Piotr Juszczyk – Doradca Podatkowy
Data:20 marca 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#12 Webinarium Jak przygotować firmę rodzinną do pandemii koronawirusa

web 12

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

użyj hasła *l1BOyM!

Jak korzystać z clickmeeting

W skrócie: aby wejść na webinarium, należy mieć założone w używanym narzędziu Clickmeeting konto.
Wchodzimy następnie na wydarzenie, używając podanego wyżej hasła.

W ten trudny dla wszystkich czas powinniśmy pamiętać o samoedukacji i wymianie wiedzy. Razem zawsze łatwiej podołać wyzwaniom stojącym przed nami. Właśnie dlatego kolejne #12 webinarium w ramach projektu LCK będzie poświęcone prowadzeniu biznesu w tym kryzysowym okresie. Już w najbliższą środę, 18 marca o godz. 11.00-12:30, nasz ekspert – radca prawny i członek zarządu IFR – Dawid Rejmer opowie, jak przygotować firmę rodzinną do pandemii koronawirusa. Podczas webinarium dowiemy się:

  • Co wolno a czego nie wolno pracownikowi i pracodawcy?
  • Co zrobić, żeby przygotować swój biznes i swoją rodzinę na kwarantannę właściciela / zarządu?
  • Jak Państwo i Samorząd może pomóc przedsiębiorcom?

Ekspert: Dawid Rejmer – Radca prawny specjalizujący się w sukcesji biznesu oraz prawie handlowym. Sukcesor w firmie doradczej Kancelaria Finansowa LEX. Absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie wykłada obecnie na studiach podyplomowych. Członek ACCA – międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Lider wielu międzynarodowych i krajowych projektów mających na celu wdrożenie kompleksowych rozwiązań prawno-finansowych. Członek zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Zapraszamy na niezwykle ciekawy i dynamiczny webinarium dedykowanym wszystkim prowadzącym biznes rodzinny!

Prowadzący: Dawid Rejmer (Kancelaria Finansowa LEX)
Data:18 marca 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#11 Webinarium Sposoby prowadzenia firm rodzinnych

web 11

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

użyj hasła: Gy&+71SB
Jak korzystać z clickmeeting
W skrócie: aby wejść na webinarium, należy mieć założone w używanym narzędziu Clickmeeting konto.
Wchodzimy następnie na wydarzenie, używając podanego wyżej hasła.

  • Temat: Sposoby prowadzenia firm rodzinnych
  • Termin: 10 marca 2020 roku o godz. 11:00-12:30

Pani Daria Kunkowska, dyrektor zarządzający Acartus, opowie o formach prowadzenia działalności oraz sposobach zarządzania firmą rodzinną. W trakcie webinarium zaproszony ekspert opowie m.in. o planowaniu, zarządzaniu operacyjnym i strategicznym, na konkretnych przykładach firm rodzinnych. Dodatkowo zaproszeni goście, p. Grzegorz Gosk i p. Mariusz Purzycki, opowiedzą o własnych doświadczeniach w zakresie zakładania oraz strategii rozwoju własnych biznesów.

Prowadzący: Agnieszka Wójcik-Zachorska (ASM)
Data:10 marca 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

luty 2020

#10 Webinarium Analiza ryzyka w przedsiębiorstwach rodzinnych

news-ng-LCK-webinar10.jpg

WEJŚCIE NA WEBINARIUM
użyj hasła
 x6w2sUV#
Jak korzystać z clickmeeting
W skrócie: aby wejść na webinarium, należy mieć założone w używanym narzędziu Clickmeeting konto.
Wchodzimy następnie na wydarzenie, używając podanego wyżej hasła.

  • Temat: Analiza ryzyka w przedsiębiorstwach rodzinnych
  • Termin: 25 lutego 2020 roku o godz. 11:00-12:30

Ryzyko w prowadzeniu przedsiębiorstwa towarzyszy wielu procesom i działaniom. Niemniej zakres, jak i skutki ryzyka w przedsiębiorstwach bywają zróżnicowane. Analiza i identyfikacja ryzyka ma zatem strategiczne znaczenie dla zarządzania firmą. Choć ryzyka nie da się wyeliminować – można je rozpoznać oraz zarządzać nim, ograniczając w ten sposób niebezpieczeństwo błędnych decyzji.

Prowadzący: Marek Leśniak – menedżer i ekspert z kompleksowymi kompetencjami i dużym doświadczeniem w wielu branżach. Dzięki technicznej formacji (mgr inż. Politechnika Wrocławska) uzupełnionej studiami ekonomicznymi (MBA Wyższa Szkoła Zarządzania, University of London) i finansowymi (ACCA). Posiada unikalną zdolność zrozumienia funkcjonowania każdej organizacji gospodarczej, co z kolei pozwala na wysoką skuteczność i jakość pracy jako eksperta biznesowego. Posiada bogate doświadczenie i sukcesy w restrukturyzacji i organizacji przedsiębiorstw, w identyfikacji i optymalizacji procesów i kosztów, a także sukcesy w organizowaniu i nadzorowaniu struktur sprzedażowych w zakresie produktów i usług w obszarze B2B. W szczególności swoje kompetencje i doświadczenia zawodowe wykorzystuje we wspieraniu firm MŚP, w tym startupów i scaleupów.

Prowadzący: Marek Leśniak
Data:25 lutego 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #5 dla firm rodzinnych w Grodzisku Mazowieckim

grodzisk 5

Serdecznie zapraszamy na kolejne, już piąte spotkanie firm rodzinnych z naszego miasta i okolic. Wydarzenie zaplanowane jest na 19 lutego br. (start godz. 10:15) w Willi Niespodzianka (ul. Kościuszki 12). Temat spotkania:

Firma rodzinna – przepis na sukces

W imieniu organizatora i lidera projektu Stowarzyszenia Inicjatywa Firma Rodzinnych spotkanie otworzy Mariola Grodnicka (ekspert kluczowy ds. metodologii zarządzania, prezes ARRK S.A.). Uczestników powita także Animator Lokalny w Grodzisku Mazowieckim Jacek Kołodziejak. Podczas pierwszej części spotkania na uczestników czeka wykład interaktywny Bogusława Tuszyńskiego – właściciela firmy rodzinnej Malvita pt. „Moja Firma Rodzinna”, a także warsztaty poświęcone programowi rekrutacji i opieki na kompetentnymi i efektywnymi pracownikami z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Gruzji, które poprowadzi Pan Marcin Samczuk – Manager w firmie PRO-Result.

Po przerwie obiadowej odbędzie się druga część spotkania poświęcona otwartym dyskusjom oraz indywidualnym konsultacjom z ekspertami naszego projektu oraz Animatorem Lokalnym.

Przypominamy również o możliwości dołączenia do doradztwa/wsparcia bezpośredniego w ramach projektu LCK – w celu pozyskania szczegółowych informacji oraz zapoznania się z dokumentacją rekrutacyjną prosimy o kontakt z Animatorem Lokalnym – Jackiem Kołodziejakiem.

AGENDA SPOTKANIA

Prowadzący: Jacek Kołodziejak, animator LCK
Data:19 lutego 2020 r.
Godzina:10:15
Miasto:Grodzisk Mazowiecki
Miejsce:Willi Niespodzianka, ul. Kościuszki 12)
Wydarzenie realizowane z projektu

Spotkanie: Firma Rodzinna – Dobrostan czy balast życiowy

gdynia 11 lutego

11 lutego o godzinie 13:00 rozpocznie się spotkanie pt. Firma Rodzinna – Dobrostan czy balast życiowy.

Zapraszamy do Hotelu Morskiego przy ul. Chwarzniewskiej 170 w Gdyni.

Szczegóły spotkania w AGENDZIE (klik)

Prowadzący: dr Małgorzata Wejer-Kudełko
Data:11 lutego 2020 r.
Godzina:13:00
Miasto:Gdynia
Miejsce:Hotel Morski, ul. Chwarznieńska 170, 81-001Gdyni

#8 Webinarium Przychody i koszty w firmie: jak je liczyć, jak ich szukać i jak płacić niższe podatki

web 08

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

użyj hasła #iNtW1-k

Jak korzystać z clickmeeting

W skrócie: aby wejść na webinarium, należy mieć założone w używanym narzędziu Clickmeeting konto.
Wchodzimy następnie na wydarzenie, używając podanego wyżej hasła.

11 lutego odbędzie się #8 webinarium: Przychody i koszty w firmie: jak je liczyć, jak ich szukać i jak płacić niższe podatki

Wydatki przedsiębiorcy i koszty uzyskania przychodów w przedsiębiorstwach nie zawsze są tym samym. W trakcie webinarium ekspert opowie co zrobić, aby poniesiony przez firmę wydatek został zakwalifikowany jako koszt. W trakcie webinarium będzie można dowiedzieć się, co może być kosztem podatkowym i gdzie takich kosztów szukać. Ekspert wskaże, co może być zakwalifikowane jako koszt oraz opowie o tym, że nie zawsze opłaca się zbijać podatki.

Prowadzący: Marcin Siwik – Właściciel biura rachunkowego SINTRA, które prowadzi wspólnie z żoną. Sintra to duże nowoczesne biuro, które pomaga w rachunkowości innym. Ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na wydziale zamiejscowym we Wrocławiu, na kierunku Rachunkowość i Finanse. W wolnej chwili lubi uprawiać sport, szczególnie bieganie. Drugą pasją Pana Marcina jest czytanie książek, głównie o tematyce naukowej: fizyka, psychologia, filozofia, a od czasu do czasu biografia bądź kryminał.

Prowadzący: Marcin Siwik (biuro rachunkowe Sintra)
Data:11 lutego 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

Webinarium #7 Przygotuj skuteczny zespół – zaufanie kluczem do przekazywania odpowiedzialności

web 07

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

użyj hasła e+UlZ$x1

Jak korzystać z clickmeeting

W skrócie: aby wejść na webinarium, należy mieć założone w używanym narzędziu Clickmeeting konto.
Wchodzimy następnie na wydarzenie, używając podanego wyżej hasła.

Webinarium #7 Przygotuj skuteczny zespół – zaufanie kluczem do przekazywania odpowiedzialności

Przedsiębiorstwa rodzinne mają naturalny, bezcenny kapitał w postaci miłości, która może być przekuta na wartości. Warunkiem niezbędnym jest jednak, aby właściciel, będący najczęściej osobą zarządzającą, posiadał kompetencje, które wzmocnią jego pozycję, a jednocześnie stanowić będą zachętę do rozwoju dla całego zespołu. O tym, jakie to kompetencje, jak je wzmacniać i rozwijać porozmawiamy podczas naszego kolejnego webinarium.

Prowadzący: Anna Kunicka – mentor, trener wspierający zarówno rozwój osobisty, jak i biznesowy. Propagatorka idei, że największą wartością jest człowiek. Pasjonatka pozytywnego myślenia i aktywnego działania W swojej pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu firmą, w tym budowanie zespołu i kierowanie biurem zarządu. Za ważny aspekt zaangażowania i motywacji uważa silną identyfikację z firmą, budowanie pozytywnych relacji zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, studiów podyplomowych na Politechnice Gdańskiej z zakresu Controlingu w Zarządzaniu oraz Studium Doskonalenia Umiejętności Menedżerskich (GFKM). Specjalizuje się w zakresie budowania i utrzymywania relacji, roli inteligencji emocjonalnej w budowaniu i funkcjonowaniu zespołów, psychologii pozytywnej, zapobieganiu wypalenia zawodowego poprzez umiejętny dobór emocji i właściwe zarządzanie sobą w czasie. Właścicielka firmy ASDIMO Anna Kunicka, w ramach której organizuje, przy współpracy z trenerami (praktykami biznesu) konferencje rozwojowe.

Prowadzący: Anna Kunicka (ASDIMO Anna Kunicka); Joanna Florczak-Czujwid (ASM)
Data:04 lutego 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #6 dla firm rodzinnych w Częstochowie

czwa 6

Zapraszamy do udziału w szóstym seminarium dla Firm Rodzinnych w Częstochowie pt. „Aspekty organizacyjne. Kwestie pozornie banalne – Jak zdobyć i zatrzymać DOBREGO pracownika?„, które poprowadzą Kamila Grochowina z Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych oraz Adam Wąsik – współwłaściciel Pracownia_EB

W trakcie spotkania dowiesz się m.in.: jak myśleć o rekrutacji Twoich kandydatów i jakie zadawać sobie pytania; dlaczego kandydat z kampanii może być lepszy niż kandydat z ogłoszenia; co to jest CPC, CTR, remarketing, link sponsorowany, geolokalizacja – jak i w jakim celu to wszystko ze sobą połączyć; jak dobrać narzędzia do konkretnych grup docelowych, jak tworzyć dopasowane media plany. W drugiej części opowiemy dodatkowo o tym: dlaczego nie doceniamy pracowników i dlaczego dzisiaj trzeba to robić; dlaczego docenianie to stały proces potrzebny każdej firmie/organizacji; czym jest inteligencja emocjonalna.

AGENDA SPOTKANIA

Prowadzący: Kamila Grochowina (Lokalny Animator), Adam Wąsik (Pracownia EB)
Data:03 lutego 2020 r.
Godzina:10:00
Miasto:Częstochowa
Miejsce:Częstochowski Park Przemysłowo-Technologiczny (ul. Wały Dwernickiego 117/121)
Wydarzenie realizowane z projektu

styczeń 2020

Webinarium #6: Specyfika przekazywania kompetencji w firmach rodzinnych

web 06

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

użyj hasła 7n0*B?rU

Jak korzystać z clickmeeting

W skrócie: aby wejść na webinarium, należy mieć założone w używanym narzędziu Clickmeeting konto.
Wchodzimy następnie na wydarzenie, używając podanego wyżej hasła.

Webinarium #6: Specyfika przekazywania kompetencji w firmach rodzinnych.

Przedsiębiorstwa rodzinne stanowią charakterystyczną grupę podmiotów, które łączą działalność biznesową ze sferą rodzinną. Profesjonalizacja firmy rodzinnej jest procesem wdrażania racjonalnego zarządzania. Proces ten obejmuje między innymi rozwój kompetencji oraz delegowanie uprawnień. Nasz ekspert opowie o tym, jak budować pozycję konkurencyjną firmy przez przekazywanie kompetencji oraz z jakimi wymaganiami wobec zarządzających ten proces jest związany.

Ekspert: Justyna Wiśniewska - mgr politologii, uzyskany na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ukończyła Podyplomowe Studia Prawa Pracy na Uniwersytecie Łódzkim. Właściciel Wiśniewscy Biuro Księgowe. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z szeroko pojętym pojęciem HR.  Posiada bogate doświadczenie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Specjalista w zakresie ustalania strategii wynagrodzeń oraz zarządzania ryzykiem pracowniczym. Czynnie wspiera pracodawców w skomplikowanych procesach restrukturyzacyjnych, w tym optymalizacji zasobów. Brała udział w licznych kontrolach skarbowych, kontrolach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

 

Prowadzący: Agnieszka Wójcik-Zachorska (ASM), Justyna Wiśniewska (Wiśniewscy Biuro Księgowe)
Data:28 stycznia 2020 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

Spotkanie ze Związkiem Miast Polskich - prezentacja wyników badań

gdynia 27.01

27 stycznia br. odbędzie się w Gdyni spotkanie, na którym zaprezentowane będą kolejne wyniki badań na przedsiębiorcach rodzinnych w mieście.

Spotkanie dotyczyć będzie badań, które zostały przeprowadzone w listopadzie i grudniu 2019 roku, a ich efekty posłużą dyskusji nad przygotowaniem Lokalnego Programu Operacyjnego Rozwoju Firm Rodzinnych.

Wyniki przeprowadzonych badań zaprezentują eksperci ze Związku Miast Polskich: Tomasz Kayser podsumuje stan i potrzeby gdyńskich firm rodzinnych, natomiast Janusz Szewczuk przedstawi sytuację gospodarczą Gdyni oraz zaprezentuje możliwości nowego narzędzia dla miast (MRL – Monitor Rozwoju Lokalnego), pozwalającego na dokonanie oceny potencjału społeczno-ekonomicznego danego samorządu w relacji do jemu podobnych.

W spotkaniu udział wezmą również przedstawiciele Urzędu Miasta Gdyni oraz Agencji Rozwoju Gdyni, którzy wspomną o najbliższych działaniach dla gdyńskich przedsiębiorców rodzinnych.

Do dyskusji nad wynikami badań zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnych instytucji oraz przedsiębiorcy.

AGENDA SPOTKANIA

Prowadzący: Tomasz Kayder (ZMP), Janusz Szewczuk (ZMP)
Data:27 stycznia 2020 r.
Godzina:12:00
Miasto:Gdynia
Miejsce:Gdynia Infobox (ul. Świętojańska 30, 81-372 Gdynia)
Wydarzenie realizowane z projektu

#5 webinarium: Outsourcing, leasing pracowników - narzędzie procesu czy ostateczne rozwiązanie?

web 05

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

użyj hasła qm#u8+8F

Jak korzystać z clickmeeting

W skrócie: aby wejść na webinarium, należy mieć założone w używanym narzędziu Clickmeeting konto.
Wchodzimy następnie na wydarzenie, używając podanego wyżej hasła.

Problem z pozyskiwaniem pracowników to obecnie jedna z głównych barier prowadzenia działalności, z którym stykają się zarówno firmy duże, jak i małe. Niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z istnienia narzędzia, które pozwala w szybki sposób chwilowe problemy kadrowe rozwiązać.  W trakcie webinarium będzie można dowiedzieć się czym jest oraz jak działa leasing pracowniczy. Ekspert opowie o zaletach związanych z wypożyczeniem pracowników oraz sytuacjach kiedy warto z niego skorzystać. Ważnym tematem będzie kwestia tego o czym należy pamiętać decydując się na wspomnianą formę pozyskiwania pracowników.

Prowadzący: Marcin Samczuk - Absolwent Marketingu i Zarządzania w Warszawie na uczelni WSPiZ im. Leona Koźmińskiego.  Od 2002 r. Dyrektor Handlowy, posiadający ponad 20-letnie doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu długofalowymi relacjami z kluczowymi klientami, miedzy innymi z PKN Orlen, Lotos, Continental, ReckitBenkiser, Unilever, Nestle. W latach 2012 - 2018 Dyrektor Zarządzający w grupie AD, gdzie zajmował się zarządzaniem produkcją oraz działem handlowym TOP 20 w Polsce. Od 2019 r. Dyrektor ds. Rozwoju w Pro-result Sp. z o.o. – outsourcing i leasing pracowników.

Prowadzący: Agnieszka Wójcik-Zachorska (ASM), Marcin Samczuk (Dyrektor ds. Rozwoju w Pro-result Sp. z o.o.)
Data:21 stycznia 2020 r.
Godzina:10:55
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#4 webinarium: Unikanie ryzyka w prowadzeniu przedsiębiorstw z prawnego punktu widzenia

web 04

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

użyj hasła HV1@u3N;

jak korzystać z clickmeeting

Celem webinarium jest wskazanie przedsiębiorcom, jakie czynności - istotne z punktu widzenia prawa - należy podjąć, aby  już na początkowych etapach współpracy z klientami i kontrahentami zapobiec potencjalnym zagrożeniom i zabezpieczyć swoje przyszłe interesy.

Następna część spotkania dotyczyć będzie możliwych dróg rozwiązywania spornych sytuacji związanych z prowadzoną działalnością. Wskażemy konsekwencje związane z wyborem określonego sposobu postępowania, odczuwalne zarówno w perspektywie czasowej, jak i finansowej.

Prowadzący: Piotr T. Kubik, Agnieszka Wójcik-Zachorska
Data:14 stycznia 2020 r.
Godzina:10:55
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #5 dla firm rodzinnych w Chorzowie

chorzów 05

Zapraszamy do udziału w kolejnej konferencji w ramach naszego projektu: „Szanse i możliwości pozyskania środków dla firm w 2020 r. Jak z sukcesem aplikować o środki pod koniec perspektywy finansowej. Ubezpieczenia w firmie rodzinnej”, z udziałem ekspertów z obszaru pozyskiwania środków unijnych oraz przedstawiciela Kancelarii Brokerskiej. 

O kontakt prosimy z Lokalnym Animatorem:

Maciej Wierszyc, maciej.wierszyc@cpchorzow.pl, lub tel. 884 822 011

AGENDA SPOTKANIA

Prowadzący: Piotr Małecki, Maciej Wierszyc
Data:14 stycznia 2020 r.
Godzina:09:00
Miasto:Chorzów
Miejsce:Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o, ul. Wolności 61
Wydarzenie realizowane z projektu

grudzień 2019

#3 Webinarium O ryzykach w przedsiębiorstwach rodzinnych

web 03

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

użyj hasła .FIGPr7@

Jak korzystać z Clickmeeting

Serdecznie zapraszamy na #3 webinarium dla uczestników projektu tworzenia Lokalnych Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK. Webinarium organizowane jest w ramach projektu we współpracy z firmą doradczą ASM Centrum Badań i Analiz Rynku.

Webinarium #3 pt. O ryzykach w przedsiębiorstwach rodzinnych odbędzie się 17 grudnia 2019 roku o godz. 11.00. Specjalista w zakresie ustalania strategii podatkowej oraz zarządzania ryzykiem opowie o ryzykach funkcjonowania przedsiębiorstw rodzinnych na kilku płaszczyznach na m.in. funkcjonalnej, celowej, finansowej.

_________________________

Jarosław Wiśniewski - mgr rachunkowości i zarządzania finansami, uzyskany na Uniwersytecie Łódzkim, księgowy od 2004 r. Właściciel Wiśniewscy Biuro Księgowe. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT, podatkiem dochodowym oraz tematyką z zakresu Specjalnych Stref Ekonomicznych. Posiada bogate doświadczenie w zakresie optymalizacji podatkowej transakcji krajowych i transgranicznych. Czynnie wspiera podatników w skomplikowanych w procesach restrukturyzacyjnych, w tym optymalizacji zasobów. Brał udział w licznych kontrolach skarbowych, współpracował z audytorami, m.in. Ernst & Young.

Prowadzący: Agnieszka Wójcik-Zachorska (ASM), Jarosław Wiśniewski (Wiśniewscy Biuro Księgowe)
Data:17 grudnia 2019 r.
Godzina:10:55
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #6 dla firm rodzinnych w Gdyni

gdynia 06

Zapraszamy na kolejne seminarium szkoleniowe w ramach Projektu dla gdyńskich firm rodzinnych ("Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej-lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych"). pt. 

SPOSOBY POMIARU ZYSKU EKONOMICZNEGO


Tym razem temat inteligencji finansowej poruszy specjalistka Akademia Rozwoju Osobistego "Columbus" Aleksandra Romanek.


W programie m.in.:
- czym jest inteligencja finansowa,
- praktyczne wykorzystanie kapitału inwestycyjnego wewnątrz firmy jak i poza nią,
- dywersyfikacja inwestycji kapitału,
- planowanie finansów i cele finansowane jako podstawa funkcjonowania firmy.

Więcej informacji: AGENDA

Szczegółowe informacje: m.urban@gdynia.pl, 58 668 20 23


Seminarium odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, bud. III, sala F/H.

Prowadzący: Magdalena Urban (IFR), Monika Antkowiak (IFR), Aleksandra Danuta Romanek (Fundacja Columbus/Akademia Rozwoju Osobistego Columbus)
Data:12 grudnia 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Gdynia
Miejsce:Pomorski Park Naukowo-Technologiczny sala F/H Al. Zwycięstwa 96/98
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #6 dla firm rodzinnych w Kutnie

kutno 06
Świąteczne spotkanie w gronie rodzinnych

10 grudnia br. (wtorek) we współpracy z Miastem Kutno
Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A.
organizuje 6# Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych
pt.: Dziedzictwo mądrości.
Przekazywanie kompetencji z pokolenia na pokolenie.

Spotkanie będzie mieć niezwykły charakter, nie tylko ze względu na świąteczną atmosferę ale również szczególne podsumowanie projektu oraz rodzinne towarzystwo !
Szczegółowy program Seminarium zawiera AGENDA
Spotkanie będzie składało się z części szkoleniowej oraz konsultacyjnej.
Ramowo w programie #6 Seminarium:
-- 10:20-13:00 prezentacje tematyczne/warsztaty dotyczące „Dziedzictwa mądrości”
Analizujemy różnice międzypokoleniowe!

• Mentoring - mądrość starszego pokolenia

• Rodzinność a mądrość młodszego pokolenia

Mądrość zlecania kompetencji, rekrutacja „po sąsiedzku” - leasing pracowników
-- 13:30 15:00 jak w rodzinie czyli analiza lokalnego otoczenie przedsiębiorczości rodzinnej

• zasady powołania Rady Przedsiębiorczości

• koncepcja opracowania Lokalnego Programu Operacyjnego Rozwoju Firm Rodzinnych

• omówienie wyników badań dotyczących przedsiębiorczości rodzinnej w powiecie kutnowskim

-- 15:00 spotkanie przy świątecznym stole
W drugiej części możliwość konsultacji indywidualnych ze specjalistami Lokalnych Dostawców Usług dla Firm Rodzinnych w zakresie rozwoju firmy rodzinnej, rozwoju kompetencji, kwalifikacji

Prowadzący:
Mariola Grodnicka – Prezes Zarządu ARRK S.A., Ekspert Kluczowy ds. Rozwoju LCK
Janusz Szewczuk – Ekspert Kluczowy ds. Współpracy z samorządem, Związek Miast Polskich
Karol Szmich – Prezes Delia Cosmetics
Marcin Samczuk – Dyrektor ds. Rozwoju PRO-RESULT
Przemysław Saczuk – Trener, Prezes Fundacji PRO-APERTE  

Wśród zaproszonych gości: Przedstawiciele Urzędu Miasta Kutno, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Pracy, Starostwa Powiatowego
 
SPOTKAJMY SIĘ !
10 GRUDNIA, CUKROVNIA ul. Barlickiego 20

Prowadzący: Mariola Grodnicka – Prezes Zarządu ARRK SA, Ekspert Kluczowy ds. Rozwoju LCK, Janusz Szewczuk – Ekspert Kluczowy ds. Współpracy z samorządem, Związek Miast Polskich, Karol Szmich – Prezes Delia Cosmetics, Marcin Samczuk – Dyrektor ds. Rozwoju PRO-RESULT
Data:10 grudnia 2019 r.
Godzina:15:50
Miasto:Kutno
Miejsce:CUKROVNIA, ul. Barlickiego 20
Wydarzenie realizowane z projektu

#2 Webinarium Budowanie przewagi konkurencyjnej firm

web 02

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

użyj hasła: P;.$h2#b

Jak korzystać z clickmeeting

Serdecznie zapraszamy na #2 webinarium dla uczestników projektu tworzenia Lokalnych Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych #LCK. Webinarium organizowane jest w ramach projektu we współpracy z firmą doradczą ASM Centrum Badań i Analiz Rynku.

  • Temat webinarium #2: Budowanie przewagi konkurencyjnej firm
  • Termin: 10 grudnia 2019 roku o godz. 11.00

W trakcie webinarium poruszymy dwa zagadnienia związane z tematem przewodnim:

  1. Jakie błędy najczęściej są popełniane, kiedy prowadzi się firmę rodzinną i jak ich unikać, by podnieść swoją konkurencyjność. Sposób promocji i pokazywania siebie często jest uzależniony od naszych możliwości finansowych i umiejętności. Inaczej promuje się małą, kilkuosobową firmę, a inaczej będą promowane działania korporacyjne, trzeba wiedzieć jak robić to umiejętnie i nie zniknąć w całej stercie innych, podobnych ofert. Problemy w firmach rodzinnych pojawiają się też wtedy, kiedy firmy te się rozrastają, wtedy sposób prowadzenia i zarządzania takiej Firmy powinien ulec zmianie. Jakich błędów nie popełniać i jak się promować, by zostać zauważonym, tego dowiesz się z webinarium od naszego eksperta.
  2. Design jako element przewagi konkurencyjnej firmy. Czy wiecie, że design ma wpływ na konkurencyjność Waszej firmy? Podczas webinarium dowiecie się, jakie korzyści przynosi design na poziomie strategicznym, jak stosować design w komunikacji oraz czym jest Design Thinking. 

Spotkanie poprowadzi Pani Dorota Bury – licencjonowany trener STRUCTOGRAM®, przewodnik we wdrażaniu sprawnej komunikacji. Swoje doświadczenie zdobyła pracując w różnych korporacjach na stanowiskach kierowniczych, dzięki czemu zdobyła kompetencje budowania i tworzenia efektywnych zespołów. Szczególnie interesuje się wykorzystaniem potencjału mózgu oraz poznawaniem jego mechanizmów. Wiedzę tę wykorzystuje do optymalizacji pracy zespołów w organizacjach, z którymi pracuje.

Prowadzący: Agnieszka Wójcik-Zachorska
Data:10 grudnia 2019 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

#1Webinarium Analiza nieoczywistych ryzyk w przedsiębiorstwach

#1 web

WEJŚCIE NA WEBINARIUM

użyj hasła: W79K,Xw/

Jak korzystać z clickmeeting

Eksperci z zakresu badań marketingowych opowiedzą o tym jak zbieranie obiektywnych informacji i ich przetwarzanie przekłada się na efektywność prowadzenia firmy oraz minimalizuje ryzyko błędnych decyzji. W trakcie webinarium podjęte zostaną tematy m.in. z zakresu ryzyka niedopasowania do oczekiwań rynku, wizerunku firmy, satysfakcji klientów (i nie tylko). Eksperci wykażą dlaczego warto zbierać dane o swojej firmie oraz jak wykorzystywać wyniki rzetelnych badań w prowadzeniu rodzinnego biznesu. W trakcie webinarium zostanie również podjęty temat innowacyjnych metod badawczych jakie daje neuromarketing.  Dowiecie się Państwo jak dzięki metodom neuromarketingu weryfikowane jest nastawienie poznawcze i emocjonalne odbiorców do danego produkt bądź usługi, czyli dlaczego klient podejmuje określone decyzje.

 

                    Joanna Florczak-Czujwid Zastępca Dyrektora Działu Analiz Sektorowych i Foresightu, Senior Project Manager w Dziale Analiz Sektorowych i Foresightu ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku

                    Marcin Marczak Analityk Rynku, Specjalista ds. badań neuromarketingowych w Dziale Analiz Sektorowych i Foresightu ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku

                    Agnieszka Wójcik-Zachorska, Analityk rynku w Dziale Analiz Sektorowych i Foresightu ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku

Prowadzący: Joanna Florczak-Czujwid, Agnieszka Wójcik-Zachorska Marcin Marczak,
Data:05 grudnia 2019 r.
Godzina:10:55
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Webinarium
Wydarzenie realizowane z projektu

listopad 2019

Seminarium #5 dla firm rodzinnych w Gdyni

gdynia 05

TRWAŁOŚĆ I KONKURENCYJNOŚĆ FIRMY – PRZEKSZTAŁCENIA

Serdecznie zapraszamy na kolejne seminarium dla gdyńskich firm rodzinnych organizowane w ramach projektu „Tworzenie Systemu Sieciowego Wsparcia Przedsiębiorczości Rodzinnej – Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych”.

Seminarium odbędzie się 26 listopada 2019 roku w Gdynia Infobox (ul. Świętojańska 30, 81-372 Gdynia).

Gośćmi seminarium będą:

  • Michał Matias, Kancelaria Prawna MAT Kancelaria
  • Wioleta Biel, BG TAX & Legal sp. z o.o.

Konsultacje indywidualne dla przedsiębiorców poprowadzą: Magdalena Urban oraz Monika Antkowiak.

Prelegenci poruszą zagadnienie transformacji jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę oraz następstwa podatkowe takiej transformacji. Omówione zostaną także potencjalne motywy i korzyści z takiego kroku, łącznie z kosztami i skutkami prawnymi.

AGENDA SPOTKANIA

Prowadzący: Magdalena Urban (IFR), Monika Antkowiak (IFR)
Data:26 listopada 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Gdynia
Miejsce:Gdynia Infobox (ul. Świętojańska 30, 81-372 Gdynia)
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #4 dla firm rodzinnych w Grodzisku Mazowieckim

grodzisk 4

Zapraszamy 7 listopada 2019 roku do Willi Niespodzianka przy ul. Kościuszki 12 na czwarte seminarium firm rodzinnych z Grodziska Mazowieckiego.

Spotkanie zacznie się o godzinie 10:00.

Seminarium patronuje pan Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Pan Grzegorz Benedykciński.

W programie spotkania :

  • Współpraca miasta z biznesem: Stanisław Brykalski, kierownik z UM
  • Droga do sukcesu: Marzanna Stańczuk, prezes Carpol
  • Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych w kontekście nowych legislacji Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii: Tomasz Budziak, wiceprezes IFR

AGENDA SPOTKANIA

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR), Jacek Kołodziejak (Lokalny Animator)
Data:07 listopada 2019 r.
Godzina:10:00
Miasto:Grodzisk Mazowiecki
Miejsce:Willa Niespodzianka, ul. Kościuszki 12
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #5 dla firm rodzinnych w Kutnie

kutno #5


Z rodziną tylko na zdjęciach, czy może w firmie?
Porozmawiajmy o interesach rodziny w firmie!

Już 5 listopada br. (wtorek) we współpracy z Miastem Kutno
Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego SA
organizuje #5 Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych
pt.: Rodzina w firmie – realizacja rodzinnych interesów!

Interesy członków rodziny przedsiębiorców stają się z upływem czasu coraz bardziej rozbieżne. Niezbędne są narzędzia skłaniające członków rodziny do współpracy na rzecz wzrostu wartości i konkurencyjności firmy i zmniejszające niszczących konfliktów. Forma prowadzenie interesów rodziny musi być odpowiednio dopasowana do dostępnych form prawnych.

5 listopada po raz kolejny spotykamy się w sali konferencyjnej CUKROVNI (I piętro) ul. Barlickiego 20 by tym razem rozmawiać o formach i zasadach prowadzenia rodzinnego biznesu.
Dzień rozpoczniemy poranną kawą i spotkaniami z Animatorami Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Kutnie.
Weź udział!

Efektem będzie wzrost wiedzy i umiejętności doboru formy prowadzenia biznesu rodzinnego z dostępnych możliwości, świadomość korzyści i ryzyk dostępnych rozwiązań, wybór wstępnej ścieżki ewentualnych zmian. Poznasz jak powinno wyglądać dopasowanie rozwiązań prawnych do aktualnych i przyszłych potrzeb rodziny.

W programie #5 Seminarium:

  • prezentacje tematyczne dotyczące prowadzenia interesów
  • konsultacje indywidualne ze specjalistami Lokalnych Dostawców Usług dla Firm Rodzinnych:

CENTRUM POMOCY PRAWNEJ IURISTA
DORADZTWO HR – STRATEUS, SPENCERFOX


Uczestnicząc uzyskasz odpowiedzi na pytania:
Czy forma prawna i organizacja wygodna dla firmy jest równie optymalna dla realizacji interesów rodziny w biznesie?
Czy i w jaki sposób rodzina oprócz założyciela może mieć wpływ na zarządzanie, strategiczne decyzje i korzystanie z owoców firmy?
Czego rodzina może oczekiwać od firmy, a czego firma od rodziny?
Jak przekazać współodpowiedzialność młodszemu pokoleniu?
Jak godzić rozbieżne interesy członków rodziny w firmie?
Czym jest partnering HR?

Dowiesz się:

  • Jakim sposobem formalnie przekazać kierowanie biznesem kolejnemu pokoleniu, ale i zabezpieczyć swoją jesień życia?
  • Jak dopasować formy prowadzenia działalności do potrzeb kolejnego pokolenia?
  • Jak określić ramy prawne i organizacyjne działania firmy na przyszłe lata oraz zasady regulujące sposób zarządzania uprawnieniami i potrzebami rodziny w firmie?
  • Jak optymalizować formy prowadzenia firmy rodzinnej by zapewnić odpowiedni standard życia wielopokoleniowej rodzinie i rozwój firmie?
  • Czym jest Ład Korporacyjny i Ład Rodzinny?
  • Jak stosować narzędzia ładu takie jak: statut/konstytucja rodzinna czy protokół i inne zasady rządzące rodziną w biznesie oraz jaki mają one wpływ na prawne aspekty prowadzenia firmy?
  • Jak uwzględnić rolę menadżera spoza rodziny ?
  • W jaki sposób ustalić wynagrodzenie członków rodziny?
  • Czy i w jaki sposób finansować członków rodziny, którzy jeszcze albo już nie tworzą wartości biznesu rodzinnego?

Szczegółowych informacji na temat projektu i seminarium udziela Lokalny Animator:
Pani Ewa Chłopska-Wasielewska, tel. 881 778 839
e-mail: lck-kutno@firmyrodzinne.eu
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Agenda Seminarium

Mamy nadzieję, że będziemy mogli wspólnie wymienić cenne uwagi i pomysły dotyczące możliwości wsparcia kutnowskich firm rodzinnych.

Prowadzący: Mariola Grodnicka (ARRK, IFR)
Data:05 listopada 2019 r.
Godzina:11:00
Miasto:Kutno
Miejsce:CUKROVNIA (I piętro) ul. Barlickiego 20
Wydarzenie realizowane z projektu

październik 2019

Seminarium #4 dla firm rodzinnych w Częstochowie

czwa 04

30.10.2019 r. - Szkolenie dla FIRM RODZINNYCH
(#4 SEMINARIUM);
TEMAT: Budowanie wartości Firmy Rodzinnej

I CZĘŚĆ - SZKOLENIOWA
Zawartość merytoryczna:
• Czy i kiedy Firmy Rodzinne są warte sukcesji?
• Czynniki konkurencyjności firm rodzinnych? Jak je rozwijać?
• Czy zawsze konkurencyjność sprzyja?
Korzyści:
Określenie czynników utraty wartości firmy
Sposoby zapobiegania utraty wartości firmy

II CZĘŚĆ - NETWORKINGOWA
MOŻLIWOŚĆ WYMIANY WIZYTÓWEK ORAZ PREZENTACJA LOKALNYCH DOSTAWCÓW USŁUG DLA FIRM RODZINNYCH, KTÓRZY BĘDĄ MOGLI PROWADZIĆ DORADZTWO W RAMACH PROJEKTU.
BRANŻE LOKALNYCH DOSTAWCÓW USŁUG:
PRAWNE, MARKETINGOWE, KSIĘGOWE, BIZNESOWE, PRO ZATRUDNIENIOWE.

PROWADZĄCY: Artur Siwek - Członek Zarządu Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, Kamila Grochowina - Lokalne Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych oraz chętna firma z BAZY LOKALNYCH DOSTAWCÓW USŁUG DLA FIRM RODZINNYCH.
GODZINA: 9.00 START! DO 13.00 KONIEC CZĘŚCI I - OBIAD. DO 15.30 KONIEC CZĘŚCI II.
ILOŚĆ OSÓB: LICZBA MIEJSC OGRANICZONA DO 20 OS.! ZGŁOSZENIA -CZAS START! - DO WYCZERPANIA MIEJSC.
MIEJSCE: Wały Dwernickiego 117/121, 42-202 Częstochowa
Częstochowski Park Przemysłowo - Technologiczny
CATERING: 2 PRZERWY KAWOWE I OBIAD

Prowadzący: Artur Siwek - Członek Zarządu Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, Kamila Grochowina - Lokalne Centrum Kompetencji Rozwoju Firm
Data:30 października 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Częstochowa
Miejsce:Wały Dwernickiego 117/121
Wolne miejsca:20
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #3 dla firm rodzinnych w Starogardzie Gdańskim

starogard

Zapraszamy lokalne firmy rodzinne na kolejne Seminarium tematyczne w ramach projektu tworzenia Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Starogardzie Gdańskim. Trzecie seminarium dla firm rodzinnych odbędzie się 8 października br. w sali konferencyjnej odnowionego dworca kolejowego (ul. Kolejowa 5). Rejestracja rozpocznie się o godzinie 10:00.

Tematem seminarium będzie „Esencja sukcesji”. W drugiej części seminarium zostanie przedstawiona nowa propozycja legislacyjna dotycząca tworzenia fundacji rodzinnych. Poruszony zastanie m.in. watek wpływu przedsiębiorców na ścieżkę legislacyjną.

Spotkanie adresowane jest do przedsiębiorców prowadzących swój biznes rodzinny Starogardzie Gdańskim i najbliższej okolicy, którzy przystąpili lub przystąpią do projektu pt. „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”

Zaczynamy o godzinie 10:00, kiedy powitamy Państwa poranną kawą, zapoznamy
z Animatorami Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Starogardzie Gdańskim oraz ekspertem Projektu ze Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Do udziału w seminarium wymagana jest rejestracja do Projektu, którą zajmują się Animatorzy Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Starogardzie Gdańskim:

Rejestracji do projektu można dokonać przed seminarium.

Agenda

Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, projekt pt. „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”

Prowadzący: Magdalena Schwarz, Wojciech Mokwa, Animatorzy LCK
Data:08 października 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Starogard Gdański
Miejsce:Sala konferencyjna na dworcu kolejowym, I p. ul. Kolejowa 5
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #4 dla firm rodzinnych w Chorzowie

chorzow 4

Szanowny Przedsiębiorco Rodzinny, z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji „Wynagradzanie w firmie rodzinnej”, z udziałem ekspertów z obszaru kształtowania wizerunku. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych”, programu dedykowanego przedsiębiorstwom rodzinnym. Celem tej inicjatywy jest wspieranie firm w rozwijaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Program oferuje przedsiębiorcom rodzinnym bezpłatne seminaria, webinaria, indywidualne usługi doradcze oraz bazę wiedzy zawierającą artykuły, raport  i materiały video.

Temat „Jaka praca, taka płaca” obejmuje wsparcie rodzinnego przedsiębiorstwa w zakresie spójności zarządzania wynagrodzeniami członków rodziny i wynagrodzeniami pracowników, z nakładaniem i rozliczeniem zadań członków rodziny i pracowników. Właściciel nie musi wstydzić się zarobków – jak komunikować pracownikom różnicę między zarobkami z pracy najemnej, a profitami wiążącymi się z własnością firmy. Adresowany do zarządzających i kadry kierowniczej oraz rodzin związanych z przedsiębiorstwem.

AGENDA WYDARZENIA

Prowadzący: Piotr Małecki, Animator LCK
Data:03 października 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Chorzów
Miejsce:Centrum Przedsiębiorczości, ul. Wolności 61
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #4 dla firm rodzinnych w Kutnie

image_89.png

KUTNO ZYSKUJE dzięki firmom rodzinnym !

Spotkajmy się rodzinnie w centrum Polski!

 

Już 1 października  br. (wtorek) we współpracy z Miastem Kutno -  Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego SA organizuje 4# Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych**

pt.: Pomnażamy rodzinne bogactwo.

Sposoby pomiaru zysku ekonomicznego.

 

 

PRZEDSIĘBIORCO!

Jeśli prowadzisz firmę rodzinną i działasz na terenie powiatu kutnowskiego zgłoś się do udziału w projekcie! Zyskasz o wiele więcej niż udział w seminariach!

 

1 października  po raz kolejny spotykamy się w  sali konferencyjnej CUKROVNI (I piętro) ul Barlickiego 20,  by tym razem rozmawiać i zysku.

Dzień rozpoczynamy poranną kawą i spotkaniami z  Animatorami Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Kutnie.

Weź udział !
Nie uzyskasz odpowiedzi na pytanie w co najlepiej inwestować, ale jak najlepiej zarządzać majątkiem, żeby go pomnażać ograniczając zagrożenia dla stabilności firmy !!

Zdobędziesz umiejętność wyszczególnienia rożnych części składowej majątku związanego z rodzinnym biznesem !


W programie #4 Seminarium:

  • prezentacje tematyczne dotyczące zysku firmy
  • konsultacje indywidualne ze specjalistami Lokalnych Dostawców Usług dla Firm Rodzinnych:

Sławomir Nowicki – Rzecznik Patentowy -  KANCELARIA PRAWNA INTELLECTPOL
Krzysztof Krukowski – EARTH ENARGY
Jarosław Wiśniewski – WIŚNIEWSCY BIURO KSIĘGOWE


Uczestnicząc uzyskasz odpowiedzi na pytania :
Jak pomnażać swój majątek nie zagrażając bezpieczeństwu firmy rodzinnej?

Jak zrozumieć co przynosi zysk ?



Dowiesz się :

  • W jaki sposób i w jakiej ilości możliwe jest uzyskanie opłacalnej oszczędności energii?
  • Czy opłaca się wykonywać audyt energetyczny?
  •  Jak zyskać przewagę nad konkurencją stosując ochronę patentową?
  •  Jak mierzyć zysk ekonomiczny i dlaczego tak kluczowe jest wdrożenie systemu gromadzenia i zarządzania danymi finansowymi?
  • Jak analizować krótko i długoterminowe skutki decyzji finansowych?
  • Jak zarządzać majątkiem by go pomnażać ?



W załączeniu agenda wydarzenia wraz z notką o firmach, których przedstawiciele jako Lokalni Dostawcy Usług dla Firm Rodzinnych poprowadzą spotkanie.

 

 

Szczegółowych informacji na temat projektu i seminarium udzielają Lokalni Animatorzy:

Pani Ewa Chłopska-Wasielewska, tel. 881 778 839

e-mail: lck-kutno@firmyrodzinne.eu

 

 

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Agenda Seminarium

 

Mamy nadzieję, że będziemy mogli wspólnie wymienić cenne uwagi i pomysły dotyczące możliwości wsparcia kutnowskich firm rodzinnych, budowania ich trwałości i konkurencyjności.



** Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych

w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, którego celem jest utworzenie Lokalnych Centrów Kompetencji Przedsiębiorczości Rodzinnej LCK. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, a Partnerami Związek Miast Polskich oraz Izba Przemysłowo-Handlowa w Sewilli.

Prowadzący: Mariola Grodnicka, Prezes ARRK SA
Data:01 października 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Kutno
Miejsce:sala konferencyjna CUKROVNIA (I piętro), ul. N. Barlickiego 20
Wydarzenie realizowane z projektu

wrzesień 2019

Seminarium #3 dla firm rodzinnych w Gdyni

gdynia 03

O SPOSOBACH PROWADZENIA FIRMY RODZINNEJ I RYZYKACH

Serdecznie zapraszamy na kolejne seminarium dla gdyńskich firm rodzinnych organizowane w ramach projektu „Tworzenie Systemu Sieciowego Wsparcia Przedsiębiorczości Rodzinnej – Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych”.

Tym razem pochylimy się nad sposobami prowadzenia firmy rodzinnej oraz ryzykami z tym związanymi. Seminarium odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (Al. Zwycięstwa 96/98 Bud. III, sala F/H).

Spotkanie poprowadzą specjaliści z naszego lokalnego rynku:

Na spotkaniu przedstawimy Państwu także wyniki badań przeprowadzonych w maju br. na gdyńskiej młodzieży szkolnej: „Rola Przedsiębiorczości (w tym rodzinnej) w planach zawodowych młodzieży w gdyńskich szkołach średnich”.

AGENDA SPOTKANIA

Prowadzący: Magalena Urban (Animator LCK), Monika Antkowiak (Animator LCK)
Data:30 września 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Gdynia
Miejsce:Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia Al. Zwycięstwa 96/98 bud. III,sala F/H
Wydarzenie realizowane z projektu

Webinarium z GPW | Wyzwania firm rodzinnych: kapitał na rozwój

gpw

Drodzy Przedsiębiorcy Rodzinni!

Serdecznie zapraszamy na kolejne piąte webinarium z serii #TVIFR pt. „Wyzwania firm rodzinnych: kapitał na rozwój”. Tym razem gościem Tomasza Budziaka będzie ekspert w programie GPW Growth, stworzonym przez naszego partnera, Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, oraz trener EY Academy of Business – Ewa Opolska.

Webinarium odbędzie się w środę 25 września br. o godz. 11:00. Porozmawiamy o możliwościach i szansach rozwojowych polskich przedsiębiorstw oraz o wyzwaniach w kontekście pozyskania kapitału.

Ewa Opolska – Współpracuje z EY Academy of Business od 2001 roku. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i stypendystką rządu kanadyjskiego w programie MBA dla pracowników naukowych na Universite du Quebec w Montrealu. Występowała w TVN CNBC Biznes (cykliczne audycje telewizyjne), TVP i w Polskim Radiu jako ekspert w zakresie działań marketingowych, sprzedażowych oraz umiejętności menedżerskich. Odpowiada za projektowanie i wdrażanie kompleksowych programów rozwoju kompetencji menedżerskich. Jako doradca wspiera zarządy w zakresie budowania strategii. Przeprowadziła ponad 10 000 godzin szkoleń. Specjalizuje się w tematach z zakresu zarządzania zmianą, komunikacji i współpracy w zespole, budowania autorytetu oraz technik kreatywnego rozwiązywania problemów.

WEŹ UDZIAŁ W WEBINARIUM

 

W trakcie webinarium postaramy się odpowiedzieć m.in. na następujące pytania:

  • Zmiany w firmie – moda czy konieczność?
  • Jak przygotować firmę do zmian?
  • Jakie błędy popełniają menedżerowie w zarządzaniu zmianą? Jak ich unikać?
  • Jakie kompetencje menedżerskie trzeba kształtować w celu zwiększenia efektywności procesu wdrażania zmian?

Uczestnicy webinarium będą mogli na żywo zadawać pytania prowadzącym oraz otrzymywać odpowiedzi. Transmisja online odbędzie się przez platformę Clickmeeting.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Prowadzący: Tomasz Budziak IFR
Data:25 września 2019 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:

Seminarium #3 dla firm rodzinnych w Grodzisku Mazowieckim

grodzisk%203.png

Seminarium #3 dla firm rodzinnych w Grodzisku Mazowieckim

Szanowni Rodzinni z rejonu Grodziska Mazowieckiego!

Serdecznie zapraszamy na trzecie już seminarium w ramach projektu LCK, które odbędzie się w 19 września 2019 roku w Grodzisku Mazowieckim w Willi Niespodzianka (ul. Kościuszki 12). 

Seminarium patronuje Pan Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. Wydarzenie będzie składać się z dwóch części. W pierwszej Pani Marzanna Stańczuk opowie o drodze do sukcesu własnej firmy oraz wyzwaniach, które stanęły na tym szlaku. W drugiej części wysłuchamy prelekcji Pana Tomasza Budziaka na temat nowego narzędzia ułatwiającego sukcesję w firmach rodzinnych - tzw. Fundacji Rodzinnej - a także panel dyskusyjny poświęcony budowaniu firmy oraz znaczeniu nawiązywania relacji z otoczeniem przedsiębiorców i organizacji działających na rzecz biznesu. W trakcie spotkania przewidziane są przerwy na kawę i herbatę oraz lunch, a także konsultacje indywidualne z animatorem lokalnym oraz ekspertami projektu. Wydarzenie będzie także dobrą okazją do networkingu i nawiązania relacji biznesowych z innymi przedsiębiorcami z regionu.

AGENDA SPOTKANIA

Serdecznie zapraszamy.

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR), Jacek Kołodziejak (Lokalny Animator)
Data:19 września 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Grodzisk Mazowiecki
Miejsce:Willa Niespodzianka, ul. Kościuszki 12
Wydarzenie realizowane z projektu

Przyszłość polskiej przedsiębiorczości rodzinnej. Debata polityczna i panel ekspertów

news-ng-przysz-przed-pl2.jpg

Relacja ze spotkania:

 

Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Dziennik Gazeta Prawna we współpracy z FBN Poland oraz Domem Towarowym Bracia Jabłkowscy organizują debatę polityczną połączoną z panelem ekspertów poświęconą przyszłości polskiej przedsiębiorczości rodzinnej.

Wydarzenie odbędzie się 17 września 2019 roku w godz. 10:30-16:30 w Warszawie.

Wolność gospodarcza jest jednym z głównych elementów państwa demokratycznego, gwarantującym jego rozwój i dobrobyt. Rodzina natomiast, jest podstawą zdrowego społeczeństwa. Dbając o te wartości chcemy zobligować polskich polityków do odpowiedzialnej i konsekwentnej realizacji deklaracji przedwyborczych. Wierzymy w to, że wciąż jest możliwa dyskusja różnych opcji politycznych i światopoglądowych dla dobra wzrostu polskiej przedsiębiorczości.

Przedsiębiorczość rodzinna jest „solą polskiej gospodarki”. To z nią związana jest przyszłość i dobrobyt naszego kraju. Ugrupowania polityczne prześcigają się w obietnicach w trwającym „roku wyborczym” wobec poszczególnych grup społecznych. Co typowe dla tej sytuacji, brakuje właściwej uwagi ze strony polityków wobec polskich przedsiębiorców, w tym przede wszystkim wobec przedsiębiorców rodzinnych. Aby polscy przedsiębiorcy mogli skutecznie konkurować ze swoimi zagranicznymi rywalami, potrzebne jest stworzenie warunków do akumulacji wiedzy i kapitału przez pokolenia. Pokolenie założycieli zaczyna powoli odchodzić. Czy bieżąca polityka stwarza szanse, czy raczej zagrożenia dla długookresowego istnienia? Uważamy, że okres przedwyborczy, to właściwy moment by zaznaczyć w debacie publicznej obecność i wartość firm rodzinnych dla Polski i polskiej gospodarki.

DEBATA POLITYCZNA pt. „Wspólne dobro – czy i jak rozwijać firmy rodzinne z korzyścią dla Polski i Polaków„, z udziałem przedstawicieli czołowych ugrupowań politycznych (ostateczna lista zostanie przedstawiona w najbliższym czasie). Moderatorem debaty będzie Marek Tejchman – zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazeta Prawna. Główna idea debaty polityków to publiczne przedstawienie stanowiska ugrupowań politycznych startujących w wyborach do polskiego parlamentu wobec problemów i najważniejszych wyzwań stawianych przez środowisko polskich firm rodzinnych.

Do udziału w debacie zostali zaproszeni:

  • Jadwiga Emilewicz (Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Polska Razem Zjednoczona Prawica)
  • Stanisław Tyszka (Wicemarszałek Sejmu, KUKIZ’15, PSL-Koalicja Polska)
  • Janusz Cichoń (Poseł na Sejm, Platforma Obywatelska/Koalicja Obywatelska)
  • Adrian Zandberg (polityk, Lewica Razem, Komitet Wyborczy Lewica)

PANEL EKSPERTÓW pt. „Czego potrzeba, aby polski biznes rodzinny był lokomotywą innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki?„, w którym udział wezmą przedstawiciele wiodących polskich organizacji pozarządowych i think tanków specjalizujących się w kwestiach gospodarczych. Formuła panelu będzie skonstruowana tak, aby zapewnić wielostronność poglądów z perspektywy różnych opcji politycznych. Dyskusję poprowadzi Tomasz Budziak – wiceprezes zarządu Stowarzyszenia IFR. Celem panelu eksperckiego jest przeanalizowanie wypowiedzi i deklaracji przedwyborczych polityków, a także rozwinięcie poruszonego tematu oraz poszerzenie dyskusji publicznej na temat roli polskich przedsiębiorców rodzinnych w życiu gospodarczym kraju.

Swój udział w panelu potwierdzili:

  • Piotr Trudnowski (prezes Klubu Jagiellońskiego)
  • Zbigniew Gajewski (partner w THINKTANK Ośrodek dialogu i analiz)
  • dr Jarosław Kuisz (redaktor naczelny „Kultury Liberalnej”)
  • Róża Rzeplińska (prezeska Stowarzyszenia 61, założycielka MamPrawoWiedziec.pl)
  • dr Aleksander Łaszek (główny ekonomista i wiceprezes zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju)

Ze względu na formułę wydarzenie będzie miało charakter zamknięty. Dla wszystkich zainteresowanych zaplanowaliśmy transmisję on-line (Facebook oraz YouTube). Link do transmisji udostępnimy niebawem. Wydarzenie organizowane jest całkowicie pro bono, a jego głównym celem jest przeniesienie do przestrzeni publicznej dyskusji odnośnie przyszłości polskich firm rodzinnych.

Program debaty

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR)
Data:17 września 2019 r.
Godzina:10:30
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Seminarium #1 dla firm rodzinnych w Olkuszu

olkusz #1

Z przyjemnością zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Olkuszu, dedykowane przede wszystkim przedsiębiorcom Miasta i Gminy Olkusz. Rozmowy dotyczyć będą pozytywnego kreowania wizerunku firm rodzinnych.

AGENDA SPOTKANIA

Prowadzący: Rafał Kunaszyk (IFR), Marian Kulig (PM Doradztwo Gospodarcze), Janusz Szewczuk (ZMP)
Data:04 września 2019 r.
Godzina:11:00
Miasto:Olkusz
Miejsce:Olkusz, Sala konferencyjna, Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu (parter), Rynek 1
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #3 dla firm rodzinnych w Kutnie

kutono 33

KUTNO dla firm rodzinnych powraca!

Spotkajmy się rodzinnie w centrum Polski!

Już 3 września br. (wtorek) we współpracy z Miastem Kutno - Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego SA organizuje #3 Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych

pt.:  O ryzyku prowadzenia firmy nie wprost

Analiza nieoczywistych ryzyk w przedsiębiorstwach rodzinnych

PRZEDSIĘBIORCO!

Jeśli prowadzisz firmę rodzinną i działasz na terenie powiatu kutnowskiego, zgłoś się do udziału w projekcie! Zyskasz o wiele więcej niż udział w seminariach!

3 września spotykamy się w sali konferencyjnej CUKROVNI (I piętro) ul Barlickiego 20.

Dzień rozpoczynamy poranną kawą i spotkaniami z Animatorami Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Kutnie. Będzie to okazja do zapoznania się i rozmowy z osobami prowadzącymi Projekt.

W programie #3 Seminarium:

  • prezentacje tematyczne o ryzyku nie wprost

  • warsztat kompetencyjny dot. różnych scenariuszy rozwoju firmy

  • konsultacje indywidualne ze specjalistami ASM Centrum Badania i Analiz Rynku Sp. z o.o.

Uczestnicząc uzyskasz odpowiedzi na pytania jak niwelować ryzyka w obszarze niedopasowania do rynku, błędnego wizerunku czy błędnych komunikatów. Dowiesz się:

Dlaczego warto zbierać dane o swojej firmie?

Jak wykorzystać badania rynku?

Jak wykorzystywać wizerunek firmy?

Jak widzi nas nasz odbiorca?

Jak tworzyć i analizować scenariusze rozwoju firmy?

W załączeniu agenda wydarzenia wraz z notką o ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. jako Lokalnego Dostawcy Usług dla Firm Rodzinnych

Prowadzący: Beata Tomczak-Majewska; Agnieszka Wójcik - Zachorska; Marcin Marczak

Specjaliści z ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.

Aktywny udział: Mariola Grodnicka (ARRK SA)

NA SEMINARIUM NALEŻY SIĘ ZAPISAĆ PO ZALOGOWANIU

Szczegółowych informacji na temat projektu i seminarium udzielają Lokalni Animatorzy:

Pani Ewa Chłopska-Wasielewska, tel. 881 778 839

Pani Izabela Krajewska-Ciska, tel. 881 778 815

e-mail: lck-kutno@firmyrodzinne.eu

Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnikom wydawane są zaświadczenia o udzielonej pomocy de minimis.

Agenda Seminarium

Mamy nadzieję, że będziemy mogli wspólnie wymienić cenne uwagi i pomysły dotyczące możliwości wsparcia kutnowskich firm rodzinnych, budowania ich trwałości i konkurencyjności.


Prowadzący: Beata Tomczak-Majewska; Agnieszka Wójcik-Zachorska; Marcin Marczak
Data:03 września 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Kutno
Miejsce:CUKROVNIA (I piętro) ul. Barlickiego 20
Wydarzenie realizowane z projektu

czerwiec 2019

Seminarium #3 dla firm rodzinnych w Chorzowie

chorzow 3

Drodzy Przedsiębiorcy Rodzinni, z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w trzecim seminarium w Chorzowie pt. „Kreowanie pozytywnego wizerunku firmy rodzinnej, czyli jak zwiększyć konkurencyjność na lokalnym rynku”, z udziałem ekspertów z obszaru kształtowania wizerunku. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych”.

Dowiedz się jak skutecznie promować się jako firma rodzinna. Uzyskaj wiedzę o tym co przynosi największy efekt i zwiększa konkurencyjność na lokalnym rynku. Poznaj korzyści wynikające ze świadomego kształtowania swojego wizerunku. W trakcie seminarium odbędą się inspirujące prelekcje autorytetów w świecie finansów i biznesu rodzinnego.

Termin: 18 czerwca 2019 r. w godz. 9:00 – 17:00
Miejsce: Centrum Przedsiębiorczości (ul. Wolności 61, Chorzów)

AGENDA SEMINARIUM W .PDF

Prowadzący: Maciej Wierszyc (IFR), Rafał Kuaszyk (IFR)
Data:18 czerwca 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Chorzów
Miejsce:Centrum Przedsiębiorczości (ul. Wolności 61, Chorzów)
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #3 dla firm rodzinnych w Częstochowie

czwa 3
Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w trzecim seminarium dla Firm Rodzinnych w Częstochowie pt. "Pomnażamy rodzinne bogactwo", z udziałem Pana Wojciecha Kossutha - Eksperta od inwestycji w Firmach Rodzinnych oraz innych ekspertów z dziedziny finansów. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej - Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych”.
 
Dowiedz się, jak skutecznie zarządzać swoim majątkiem rodzinnym. Uzyskaj wiedzę o tym co przynosi największy zysk. Poznaj korzyści z długoterminowych inwestycji.
 
Termin: 12 czerwca 2019 r. w godz. 10:00 - 13:30
Miejsce: Częstochowski Park Przemysłowo-Technologiczny, (ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-202 Częstochowa)
 
Niezobowiązująca, 3-godzinna formuła spotkania. W trakcie konferencji odbędą się inspirujące prelekcje autorytetów w świecie finansów i biznesu rodzinnego. PROGRAM SEMINARIUM:
10.00-10.30 Wprowadzenie do tematu – sposoby pomiaru zysku ekonomicznego firmy rodzinnej [Rafał Kunaszyk - IFR]
10.30-11.00 Efektywne inwestycje biznesu rodzinnego – analiza korzyści i zagrożeń [Wojciech Kossuth]
11.00-11.30 – przerwa kawowa
11.30-12.30 – Jak efektywnie inwestować [ekspert z Union Investment]
12.30 -13.30 – Praktyczne rozwiązania [Teresa i Andrzej Królica - studium przypadku]
  Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować swoją firmę do projektu korzystając ze wsparcia animatora Kamili Grochowiny. ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO 10 CZERWCA DO GODZ. 12.00.
 
(+48) 34 360 56 88 w. 29
Prowadzący: Rafał Kunaszyk (IFR)
Data:12 czerwca 2019 r.
Godzina:10:00
Miasto:Częstochowa
Miejsce:Częstochowski Park Przemysłowo-Technologiczny, (ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-202 Częstochowa)
Wydarzenie realizowane z projektu

Webinarium z MPiT | Zarząd sukcesyjny – praktyczne doświadczenia po pół roku

płatek

Serdecznie zapraszamy na kolejne webinarium w ramach projektu #LCK. Tym razem naszymi gośćmi będą eksperci Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii – Dyrektor Grzegorz Płatek i radca prawny Katarzyna Skrzek. Webinarium odbędzie się w czwartek 6 czerwca br. o godz. 11:00. Razem z ekspertami z MPiT będziemy rozmawiać o przyjętej w ubiegłym roku tzw. ustawie o zarządzie sukcesyjnym firm prowadzonych w formie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Od pół roku ogromna liczba polskich firm rodzinnych prowadzonych na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) może korzystać z rozwiązań ułatwiających proces zmiany pokoleniowej, czyli z ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Podczas webinarium poruszymy m.in. następujące tematy:

  • Jak duże jest zainteresowanie przedsiębiorców nowymi rozwiązaniami?
  • Jak Ministerstwo ocenia wdrażanie nowych regulacji?
  • Czy pojawiły się bariery w stosowaniu ustawy o zarządzie sukcesyjnym? Czy i jak je można pokonać?
  • Jakie problemy nie zostały rozwiązane?
  • Jakie są propozycje dla rodzin przedsiębiorców na przyszłość, w tym dla tych, którzy prowadzą działalność zarejestrowaną w KRS?

Uczestnicy webinarium będą mogli na żywo zadawać pytania prowadzącym oraz otrzymywać odpowiedzi. Transmisja online odbędzie się przez platformę Clickmeeting.

Aby wziąć udział w webinarium, kliknij tutaj:

KLIK

Instrukcja udziału w webinarium przez ClickMeeting [PDF]

Prowadzący: Tomasz Budziak, IFR
Data:06 czerwca 2019 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:

maj 2019

FIRMA NA WIDELCU FISKUSA - JAK SIĘ BRONIĆ?

Turska

Firma na widelcu fiskusa – jak się bronić?

Fiskus dysponuje coraz większą liczbą coraz bardziej skutecznych narzędzi, aby śledzić działalność przedsiębiorców. Czy jednak zawsze przedsiębiorca jest na straconej pozycji w konfrontacji z kontrolą skarbową? tym będziemy rozmawiać podczas webinarium w czwartek 9 maja 2019 o godz. 11:00 z Anną Turską, wiceprezes zarządu Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

Podczas rozmowy poruszone będą m.in. następujące tematy:

  1. Jakie obszary działalności przedsiębiorców budzą szczególne zainteresowanie organów podatkowych?

  2. Statystyki kontroli za rok 2018 r. – co z nich wynika dla przedsiębiorców? Co się kryje za zmniejszoną liczbą kontroli, a zwiększonymi kwotami doszacowań?

  3. Jakie narzędzia mają organy podatkowe, aby przeprowadzać kontrole?

  4. Interpretacje podatkowe i ich rola – czy nadal chronią przed sankcjami?

  5. Jakie prawa i obowiązki ma podmiot kontrolowany i jego pracownicy?

  6. Jak się przygotować do kontroli?

Osoby niezalogowane mogą wejść na webinarium, klikając:
KLIK

Udział w ClickMeeting – informacje techniczne

  1. Każdy chcący wziąć udział w ClickMeeting powinien kliknąć w link nadesłany przez operatora, następnie zgodnie z instrukcją zalogować się.

  2. Przed zalogowaniem radzimy wyłączyć na czas transmisji Skype i inne programy komunikacyjne (mogą mieć priorytet w przetwarzaniu dźwięku i powielać transmisję).

  3. Zalecane jest korzystania z połączenia kablowego zamiast wifi, ponieważ wifi jest o wiele bardziej podatne na zakłócenia. Proszę również o upewnienie się, że w tle nic nie jest pobierane i nie są uruchomione żadne inne aplikacje lub programy, które mogą zużywać przepustowość łącza.

  4. Wymagania sprzętowe, które muszą zostać spełnione:

Procesor dwurdzeniowy 2GHz lub lepszy (zalecany czterordzeniowy)

2 GB pamięci RAM (zalecane 4 GB lub więcej)

System operacyjny Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, ChromeOS

Ponieważ ClickMeeting jest platformą opartą na przeglądarce, wymagane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji, takich jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera oraz Yandex.

Aby móc korzystać z serwisu (włączając w to udział w konferencjach) na wybranych urządzeniach mobilnych, wymagane jest pobranie odpowiedniej aplikacji ze sklepu internetowego iTunes lub Google Play. Do korzystania z serwisu w pełnym zakresie audio-wideo niezbędne jest podłączenie w czasie konferencji prawidłowo działających słuchawek lub głośników, kamery oraz mikrofonu. Urządzenia te nie powinny być jednocześnie używane przez jakiekolwiek inne aplikacje.

  1. Główne problemy z rozpoczęciem pracy opisane są tutaj: https://knowledge-new.clickmeeting.com/pl/infographic/zanim-zaczniesz/

  2. Bardzo zachęcamy do zapoznania się z FAQ: https://knowledge-new.clickmeeting.com/pl/faq/

  3. Należy także zezwolić na instalację i uruchomienie wtyczki Adobe Flash.

  4. Trzeba zezwolić na korzystanie z mikrofonu i/lub kamery – jeśli zamierzamy i możemy interaktywnie uczestniczyć w webinarze.

  5. Echo spowodowane jest tym, że mikrofon przechwytuje dźwięki z głośników. Aby uniknąć tego problemu, radzimy korzystać ze słuchawek. Dodatkowo, należy przejść do Ustawień dźwięku i obrazu, wybrać Zaawansowane ustawienia mikrofonu i zaznaczyć Włącz eliminację echa.

  6. W niektórych przypadkach problem echa i szumu jest w ustawieniach kartach dźwiękowych i ich konfiguracji. Ponieważ są one najczęściej wbudowane w komputer, jest ich duża różnorodność, a niektóre zestawy słuchawkowe lub głośników mają dodatkowy software, który pozwala dostrajać hardware i software do okoliczności i preferencji użytkownika, to trudno z góry ustalić odpowiednią konfigurację dla każdego.

  7. Aby uniknąć dźwięków z tła podczas prezentacji bez dyskusji radzimy wyłączyć mikrofon, kiedy go nie używamy.

  8. Można korzystać z ClikMeetingu, korzystając z urządzeń mobilnych, trzeba tylko pobrać darmową aplikację z App Store bądź Google Play.

  9. Pomoc techniczna:

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR)
Data:09 maja 2019 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:

kwiecień 2019

ZEWNĘTRZNY MENADŻER W PROCESIE SUKCESJI PRAKTYCZNE PODEJŚCIE


blikle wydarzenie


Jak w praktyce zarządzać relacjami między biznesem a rodziną?

Czy jest magiczna formuła godzenia interesów rodziny z biznesem?

Jakie są wyzwania:

  • Sukcesora jako menadżera,

  • Seniora,

  • zewnętrznego menedżera: system wartości firmy rodzinnej?

Kontrakt między rodziną a menadżerem – czy chodzi tylko o pieniądze?

Jak budować zaufanie między rodziną a kluczowymi menadżerami.

Na jakie ryzyka przedsiębiorcy rodzinni powinien zwrócić uwagę?


Osoby niezalogowane mogą wejść na webinarium, klikając:
Andrzej J. Blikle

Prowadzący: Tomasz Budziak
Data:25 kwietnia 2019 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:

marzec 2019

Enel-Med – droga mikroprzedsiębiorstwa na giełdę

Rozwadowski

Już w najbliższy czwartek, 28 marca o godzinie 11:00 rozpoczynamy serię interaktywnych webinarów w formie prezentacji i wywiadów na żywo z wiodącymi przedsiębiorcami rodzinnymi i ekspertami. Podczas transmisji będzie możliwość zadawania zdalnie pytań przez publiczność.

 

Pierwszym gościem naszej serii transmisji na żywo jest Adam Rozwadowski – założyciel Enel-Med., który właśnie przekazał stery firmy kolejnemu pokoleniu.

 

Tematem spotkania z Adamem Rozwadowskim będzie:

 

Enel-Med – droga mikroprzedsiębiorstwa na giełdę.

 

Nasza transmisja na żywo skierowana jest do przedsiębiorców rodzinnych szukających praktycznej wiedzy na temat rozwoju biznesu rodzinnego zarówno w wymiarze operacyjnym, jak i finansowym czy rodzinnym. Odbędzie się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, która tego samego dnia po południu gościć będzie Galę Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2018 http://mikroprzedsiebiorcaroku.com/ . Jak  poprzednio, Konkurs ten został przeprowadzony przez stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych ze wsparciem Fundacji Kronenberga i Citi Handlowy.

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR)
Data:28 marca 2019 r.
Godzina:11:00
Miasto:Ogólnopolskie
Miejsce:

Seminarium #2 dla firm rodzinnych w Starogardzie Gdańskim

starogard 02

Dnia 21 marca 2019 roku odbędzie się drugie seminarium tematyczne pt. „Skuteczna sukcesja – sztuka, czy nauka?” dla przedsiębiorców rodzinnych, organizowane w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”. Seminarium odbędzie się w sali konferencyjnej w Społecznym Centrum Wsparcia Rodziny przy ul. Kościuszki 65 w Starogardzie Gdańskim.

Tematem przewodnim seminarium będzie sukcesja, a w programie przewidziano następujące zagadnienia:

- czy biznesy rodzinne przetrwają? – podsumowanie #1 Seminarium
- kim są nasi następcy? – badania nt. sukcesorów
- w poszukiwaniu najlepszej drogi sukcesji
- perspektywa Seniorów i Sukcesorów – obawy i wyzwania
- jak się przygotowuje firmę do sukcesji? Wyznania przedsiębiorcy (case study)
- pokolenie ludzi biznesu po tsunami sukcesyjnym – jakie będzie?

Seminarium składa się z części szkoleniowej i panelu dyskusyjnego. Pierwsza część kończy się lunchem o godz. 14:10 Do udziału w panelu dyskusyjnym zapraszamy wszystkich przedsiębiorców,
a w szczególności przedstawicieli firm zainteresowanych tworzeniem struktur Rady Rozwoju Firm Rodzinnych na terenie naszego miasta.

Aby uczestniczyć w seminarium, należy zarejestrować się poprzez portal www.firmyrodzine.eu, zakładka wydarzenia lub skontaktować się z Animatorem Lokalnym.

Spotykamy się 21 marca br. w sali konferencyjnej Społecznego Centrum Wsparcia Rodziny, przy ul. Kościuszki 65. Godzina uzależniona jest od Państwa potrzeb i preferencji, zgodnie z załączoną agendą.

AGENDA SEMINARIUM

Szczegółowych informacji na temat seminarium, a także projektu, zasadach przystąpienia do niego, udzielają Lokalni Animatorzy LCK:

Magdalena Schwarz: lck-starogard.gdanski@firmyrodzinne.pl, tel. 58 530 61 05

Wojciech Mokwa: lck-starogard.gdanski@firmyrodzinne.pl, tel. 58 530 60 38

„Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych” to pierwszy w Polsce tak kompleksowy projekt z udziałem samorządów na rzecz lokalnych firm rodzinnych. Długofalowym celem projektu jest wypracowanie nowej generacji programów rozwoju lokalnego we współdziałaniu i w oparciu o potencjał lokalnych firm.

Projekt "Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020,

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR), Magdalena Szwarz (Lokalny Animator), Wojciech Mokwa (Lokalny Animator)
Data:21 marca 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Starogard Gdański
Miejsce:Społeczne Centrum Wsparcia Rodziny, przy ul. Kościuszki 65
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #2 dla firm rodzinnych w Grodzisku Mazowieckim

Zapraszamy Państwa na 2# Spotkanie do Grodziska Mazowieckiego  do Willi Niespodzianka sala Parter ul Kościuszki 12 
13 marca  2019
Seminarium patronuje  pan  Burmistrz Grodziska Mazowieckiego  Grzegorz Benedykciński  
Przewidujemy dwie części spotkania 

      PIERWSZA    to seminarium szkoleniowe  na tematy :
  • Rola Lokalnego Animatora w mieście i założenia projektu LCK
  • Czy biznesy rodzinne przetrwają? – podsumowanie #1 Seminarium
  • Kim są nasi następcy? – badania nt. sukcesorów
  • W poszukiwaniu najlepszej drogi sukcesji
  • Perspektywa Seniorów i Sukcesorów – obawy i wyzwania
  • Zgłaszamy propozycje do dalszych naszych Dyskusji i działań w trójkącie . Biznes –Rodzinny – Miasto ( Urząd) – Otoczenie
  •                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     DRUGA to panel dyskusyjny:
       
  • Jak się przygotowuje firmę do sukcesji? Wyznania przedsiębiorcy (case study)
  •  Pokolenie ludzi biznesu po tsunami sukcesyjnym – jakie będzie?
    • Znaczenie firm rodzinnych dla rozwoju Grodziska
    • Firmy rodzinne w partnerstwie z otoczeniem
  • QLUE do dyskusji  : czy Firmy Rodzinne Grodziska zrzeszone w LCK są dobrym  partnerem dla programów i benefitów z EU ?

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR), Jacek Kołodziejak (Lokalny Animator)
Data:13 marca 2019 r.
Godzina:09:30
Miasto:Grodzisk Mazowiecki
Miejsce:Willa Niespodzianka, ul. Kościuszki 12
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #2 dla firm rodzinnych w Kutnie

kutno%20sem%202.jpgKUTNO po raz kolejny miejscem spotkań przedsiębiorców rodzinnych w centrum Polski!

Już 12 marca br. (wtorek) we współpracy z Partnerem projektu, Agencją Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., organizujemy #2 Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych, pt. „Skuteczna sukcesja – sztuka czy nauka?

GDZIE? sala konferencyjna CUKROVNI (I piętro) ul. Barlickiego 20
KIEDY? 12 marca br. od godz. 9:00.


Dzień rozpoczynamy poranną kawą i spotkaniami z Animatorem Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Kutnie oraz ekspertami Projektu ze stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i Związku Miast Polskich. Będzie to okazja do zapoznania się i rozmowy z osobami prowadzącymi Projekt.
W programie #2 Seminarium:
- Czy biznesy rodzinne przetrwają? – podsumowanie #1 Seminarium
- Kim są nasi następcy? – badania nt. sukcesorów
- W poszukiwaniu najlepszej drogi sukcesji
- Perspektywa Seniorów i Sukcesorów – obawy i wyzwania
- Jak się przygotowuje firmę do sukcesji? Wyznania przedsiębiorcy (case study)
- Pokolenie ludzi biznesu po tsunami sukcesyjnym – jakie będzie?

Część szkoleniowa, na którą serdecznie zapraszamy, kończy się lunchem o godz. 12:00.
Tych z Państwa, którzy są zainteresowani szerszym udziałem w projekcie, w tym tworzeniem struktur Rady Rozwoju Firm Rodzinnych na terenie naszego miasta, zapraszamy do udziału również w drugiej części spotkania – panelu dyskusyjnym, która rozpoczyna się o godz. 13:00.
W załączeniu agenda wydarzenia wraz z notkami biograficznymi prelegentów.
Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR)
Aktywny udział: Mariola Grodnicka (ARRK S.A.), Jacek Boczkaja/Zbigniew Wdowiak (Zastępca Prezydenta Miasta Kutno)

Szczegółowych informacji na temat projektu i seminarium udzielają Lokalni Animatorzy:
Pani Ewa Chłopska-Wasielewska, tel. 881 778 839
Pani Izabela Krajewska-Ciska, tel. 881 778 815.
e-mail: lck-kutno@firmyrodzinne.eu

Udział w projekcie jest bezpłatny.
Agenda Seminarium

Mamy nadzieję, że będziemy mogli wspólnie wymienić cenne uwagi i pomysły dotyczące możliwości wsparcia kutnowskich firm rodzinnych, budowania ich trwałości i konkurencyjności.

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR)
Data:12 marca 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Kutno
Miejsce: sala konferencyjna CUKROVNIA (I piętro), ul. N. Barlickiego 20
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #2 dla firm rodzinnych w Chorzowie

8 marca br. (piątek) organizujemy drugie Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych pt.: Skuteczna sukcesja – sztuka czy nauka?”.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 w sali restauracyjnej Kompleksu Sztygarka, przy ulicy Piotra Skargi 34 w Chorzowie.

Partnerem Projektu z ramienia Miasta jest Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o., dlatego też w przypadku pytań prosimy o kontakt z Panem Piotrem Małeckim  Prezesem Zarządu Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o. o. (tel.: 884 833 011 lub 512 240 166), który jest jednocześnie Lokalnym Animatorem tego Projektu, a zgłoszenia proszę wysyłać do dnia 5 lutego 2019, na adres: lck-chorzow@firmyrodzinne.pl

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR), Tomasz Kayser (ZMP)
Data:08 marca 2019 r.
Godzina:09:30
Miasto:Chorzów
Miejsce:Kompleks „Sztygarka”, ul. ks. Piotra Skargi 34, 41-500 Chorzów
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #2 dla firm rodzinnych w Częstochowie

seminarium-dla-fr-czestochowa.pngSerdecznie zapraszamy do udziału w Seminarium pt.: „Skuteczna sukcesja – sztuka czy
nauka?” organizowanym przez Lokalne Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych,
funkcjonujące w siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.
Jest to już drugie seminarium w ramach innowacyjnego projektu szkoleniowo – doradczego
pod nazwą: „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – Lokalne
Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych”, realizowanego przez Agencję Rozwoju
Regionalnego w Częstochowie S.A. w porozumieniu z Urzędem Miasta Częstochowy, wspólnie ze
Stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR) oraz Związkiem Miast Polskich (ZMP) i Izbą
Przemysłowo – Handlową Sewilli.
Seminarium odbędzie się w dniu 7 marca br. (czwartek) w Sali Szkoleniowej
nr 1 Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego przy ul. Wały Dwernickiego 117/121
(42-202). Zapraszamy na poranną kawą od godz. 9:00, (oficjalne rozpoczęcie o godz. 10.00).
Aby móc wziąć udział w seminarium i tym samym przystąpić do projektu prosimy
o wcześniejszą rejestrację, którą z ramienia Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.
prowadzić będzie Lokalny Animator LCK: Pani Kamila Grochowina, tel. 34 360 56 88 wew. 29,
e-mail: lck-czestochowa@firmyrodzinne.eu.

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR)
Data:07 marca 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Częstochowa
Miejsce:Sala Szkoleniowa nr 1 Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego przy ul. Wały Dwernickiego 117/121
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #2 dla firm rodzinnych w Gdyni

gdynia 2We współpracy z Miastem Gdynia 1 marca spotykamy się z przedsiębiorcami rodzinnymi na Seminarium #2 na temat: Skuteczna sukcesja – sztuka czy nauka?
.

Gdzie i kiedy?

Zaczynamy o 9:00 w Gdynia InfoBox przy ul. Świętojańskiej 30 poranną kawą biznesu rodzinnego z Animatorem Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Gdyni oraz ekspertami Projektu ze Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i Związku Miast Polskich. Będzie to okazja do zapoznania się i rozmowy z osobami prowadzącymi Projekt.

W programie #2 Seminarium:
- Czy biznesy rodzinne przetrwają? – podsumowanie #1 Seminarium
- Kim są nasi następcy? – badania nt. sukcesorów
- W poszukiwaniu najlepszej drogi sukcesji
- Perspektywa Seniorów i Sukcesorów – obawy i wyzwania
- Jak się przygotowuje firmę do sukcesji? Wyznania przedsiębiorcy (case study)
- Pokolenie ludzi biznesu po tsunami sukcesyjnym – jakie będzie?

Uwaga! Rejestrując się do projektu zyskujesz więcej niż udział w seminariach. Szczegółowych informacji na ten temat udziela Pani Magdalena Urban.

e-mail: lck-gdynia@firmyrodzinne.eu
tel.: 887 448 873

Agenda Seminarium


Prowadzący: Magdalena Urban (Lokalny animator, UM Gdyni), Tomasz Budziak (IFR), Janusz Szewczuk (ZMP), Tomasz Kayser (ZMP)
Data:01 marca 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Gdynia
Miejsce:Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30)
Wydarzenie realizowane z projektu

luty 2019

Seminarium #1 dla firm rodzinnych w Starogardzie Gdańskim

starogard28 lutego br. (czwartek) organizujemy pierwsze, inauguracyjne Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych pt.: „Praktyczne podejście do budowy i trwałości lokalnego biznesu rodzinnego – sukcesja, zarządzanie, polityka miasta”.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 w Urzędzie Miasta w Starogardzie Gdańskim, ul. Gdańska 6, sala 102.


Agenda seminarium






Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR), Janusz Szewczuk (ZMP), Zbigniew Pluta (ZMP)
Data:28 lutego 2019 r.
Godzina:09:00
Miasto:Starogard Gdański
Miejsce:Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim, ul. Gdańska 6, sala 102
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #1 dla firm rodzinnych w Grodzisku Mazowieckim

 
Zapraszamy Państwa na inauguracyjne spotkanie do Grodziska Mazowieckiego do Willi Niespodzianka, sala Parter, ul. Kościuszki 1220 lutego (środa), na godzinę 11:45. 
Konsultacje w sprawie Projektu już od godziny 11.45 w Willi Niespodzianka, 1 piętro.
(RSVP).

Seminarium otworzy wystąpienie patrona Naszej Inicjatywy w Grodzisku Mazowieckim, Pana Burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego.

Przewidujemy dwie części spotkania:
Pierwsza to seminarium szkoleniowe na tematy:

  • założenia projektu systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej
  • trwałość biznesów
  • co buduje i podnosi wartość firm rodzinnych
  • sukcesja w firmie rodzinnej

Druga to panel dyskusyjny:

  • biznes a miasto
  • obszary współdziałania 
  • co dalej w projekcie Inicjatywy dla FR
  • konsultacje z ekspertami 
  • rozmowa - co Projekt może zrobić dla Biznesu Rodzinnego w ogóle i przez pryzmat miasta ?
Seminarium będzie wsparte materiałami drukowanymi, przydatnymi w prowadzeniu firmy rodzinnej.
Konsultacje mogą być Państwa udziałem 11.45 - 14.00 
Przewidujemy kawę, herbatę i napoje, a w przerwie lunch. 

Agenda spotkania

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR), Łukasz Dąbrówka (ZMP)
Data:20 lutego 2019 r.
Godzina:11:45
Miasto:Grodzisk Mazowiecki
Miejsce:Willa Niespodzianka, ul. Kościuszki 12
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #1 dla firm rodzinnych w Chorzowie

chorzow8 lutego br. (piątek) organizujemy pierwsze, inauguracyjne Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych pt.: „Praktyczne podejście do budowy i trwałości lokalnego biznesu rodzinnego – sukcesja, zarządzanie, polityka miasta”.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 w sali restauracyjnej Kompleksu Sztygarka, przy ulicy Piotra Skargi 34 w Chorzowie.

Partnerem Projektu z ramienia Miasta jest Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o., dlatego też w przypadku pytań prosimy o kontakt z Panem Piotrem Małeckim  Prezesem Zarządu Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o. o. (tel.: 884 833 011 lub 512 240 166), który jest jednocześnie Lokalnym Animatorem tego Projektu, a zgłoszenia proszę wysyłać do dnia 5 lutego 2019, na adres: lck-chorzow@firmyrodzinne.pl


Agenda Seminarium




Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR), Janusz Szewczuk (ZMP), Tomasz Kayser (ZMP)
Data:08 lutego 2019 r.
Godzina:09:30
Miasto:Chorzów
Miejsce:Sala Restauracyjna Kompleksu Sztygarka, przy ulicy Piotra Skargi 34
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #1 dla firm rodzinnych w Częstochowie

czestochowaJuż 7 lutego br. (czwartek) wspólnie z Miastem Częstochowa organizujemy pierwsze, inauguracyjne Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych pt.: „Praktyczne podejście do budowy i trwałości lokalnego biznesu rodzinnego – sukcesja, zarządzanie, polityka miasta”.


Wydarzenie odbędzie się w Sali Szkoleniowej nr 3 Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego przy ul. Wały Dwernickiego 117/121 (42-202) o godz. 10:30. Część szkoleniowa, na którą serdecznie zapraszamy, kończy się lunchem o godz.: 13:00. Na pierwszą część zapraszamy w szczególności Firmy Rodzinne.


Tych z Państwa, którzy są zainteresowani szerszym udziałem w projekcie, w tym: tworzeniem struktur Rady Rozwoju Firm Rodzinnych na terenie naszego miasta serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej części spotkania – panelu dyskusyjnym, która rozpoczyna się o godz.: 13:00. W załączeniu agenda wydarzenia wraz z notkami biograficznymi prelegentów. Na drugą część zapraszamy także Instytucje Otoczenia Biznesu (definicja poniżej).


Mam nadzieję, że w gronie zaproszonych gości będziemy mogli wspólnie wymienić cenne uwagi i pomysły dotyczące możliwości wsparcia częstochowskich firm rodzinnych, budowania ich trwałości i konkurencyjności.


Aby móc wziąć udział w seminarium i tym samym przystąpić do projektu (dotyczy przedsiębiorców rodzinnych) prosimy o wcześniejszą rejestrację, którą z ramienia Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. prowadzić będzie Lokalny Animator LCK: Pani Kamila Grochowina, tel. 34 360 56 88 wew. 29, e-mail: lck-czestochowa@firmyrodzinne.eu. Prosimy o zgłoszenie i potwierdzenie udziału w seminarium do 5.02.2019 r. do godz. 12.00 drogą telefoniczną lub e-mailową.

Agenda Seminarium


Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR) Janusz Szewczuk (ZMP) Tomasz Kayser (ZMP)
Data:07 lutego 2019 r.
Godzina:08:00
Miasto:Częstochowa
Miejsce:Sala Szkoleniowa nr 3 Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego przy ul. Wały Dwernickiego 117/121
Wydarzenie realizowane z projektu

Seminarium #1 dla firm rodzinnych w Kutnie

kutno6 lutego br. (środa) organizujemy pierwsze, inauguracyjne Seminarium dla przedsiębiorców rodzinnych pt.: „Praktyczne podejście do budowy i trwałości lokalnego biznesu rodzinnego – sukcesja, zarządzanie, polityka miasta”.


Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej CUKROVNI (I piętro) ul Barlickiego 20 o godz. 10:00. Część szkoleniowa, na którą serdecznie zapraszamy, kończy się lunchem o godz. 12:00. Pierwsza część szkoleniowa skierowana jest do przedsiębiorców rodzinnych.

Tych z Państwa, którzy są zainteresowani szerszym udziałem w projekcie, w tym tworzeniem struktur Rady Rozwoju Firm Rodzinnych na terenie naszego miasta, zapraszamy do udziału również w drugiej części spotkania – panelu dyskusyjnym, która rozpoczyna się o godz. 13:00. Poniżej agenda wydarzenia wraz z notkami biograficznymi prelegentów. Część panelowo-dyskusyjna skierowana jest również do Instytucji Otoczenia Biznesu.

Aby móc wziąć udział w seminarium i tym samym przystąpić do projektu wymagana jest wcześniejsza rejestracja, którą z ramienia Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. prowadzić będą Lokalni Animatorzy LCK w osobach: Pani Ewa Chłopska-Wasielewska, tel. 881 778 839, oraz Pani Izabela Krajewska-Ciska, tel. 881 778 815, e-mail: lck-kutno@firmyrodzinne.eu.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Agenda Seminarium


Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR) Janusz Szewczuk (ZMP) Zbigniew Pluta (ZMP)
Data:06 lutego 2019 r.
Godzina:10:00
Miasto:Kutno
Miejsce:CUKROVNIA (I piętro) ul Barlickiego 20
Wydarzenie realizowane z projektu

styczeń 2019

Seminarium #1 dla firm rodzinnych w Gdyni

gdyniaGDYNIA DLA FIRM RODZINNYCH

We współpracy z Miastem Gdynia już 31 stycznia spotykamy się z przedsiębiorcami rodzinnymi na Seminarium #1 na temat: Praktyczne podejście do budowy i trwałości lokalnego biznesu rodzinnego: sukcesja, zarządzanie, polityka miasta.

Dla kogo, gdzie i kiedy?

Spotkanie adresowane jest do zakwalifikowanych do Projektu przedsiębiorców prowadzących swój biznes rodzinny w Gdyni. Zaczynamy o 9:00 w Gdynia InfoBox przy ul. Świętojańskiej 30 poranną kawą biznesu rodzinnego z Animatorem Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Gdyni oraz ekspertami Projektu ze Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i Związku Miast Polskich. Będzie to okazja do zapoznania się i rozmowy z osobami prowadzącymi Projekt.

O godzinie 10:00 Pani Wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała otworzy cykl prezentacji oraz zaprosi do udziału w dyskusji.

Po lunchu do przedsiębiorców dołączą o godz. 13.00 przedstawiciele otoczenia biznesu: z instytucji współodpowiedzialnych za tworzenie odpowiedniego klimatu dla przedsiębiorczości rodzinnej. Celem tej części będzie panel dyskusyjny kreślący kierunki niezbędnych działań dla stworzenia najlepszych warunków rozwoju dla firm rodzinnych w Gdyni.

Do udziału w seminarium wymagana jest rejestracja do Projektu, którą zajmuje się Animator Lokalny Centrum Kompetencji Przedsiębiorczości Rodzinnej w Gdyni – Pani Magdalena Urban.

e-mail: lck-gdynia@firmyrodzinne.eu
tel.: 887 448 873


Agenda Seminarium

Prowadzący: Tomasz Budziak (IFR), Janusz Szewczuk (ZMP), Tomasz Kayser (ZMP)
Data:31 stycznia 2019 r.
Godzina:09:45
Miasto:Gdynia
Miejsce:Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30)
Wydarzenie realizowane z projektu